رصد بازار خودروهای داخلی؛

رشد 8 میلیونی قیمت 206 تیپ 5 در بازار + جدول

کدخبر: 473329
اقتصادنیوز: پرونده بازار پرتیراژهای ایران خودرو امروز 12 بهمن ماه 1400 چگونه بسته شد؟ رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که ایران خودرویی ها امروز با تنوع قیمتی در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار پرتیراژهای ایران خودرو امروز شکل عجیبی به خود گرفتند، بطوریکه برخی از محصولات ایران خودرو امروز رشد قیمت داشتند، برخی دیگر با افت قیمت در بازار عرضه شدند و برخی دیگر ثبات قیمت را تجربه کردند.  

با توجه به رصد بازار محصولات ایران خودرو تغییر قیمت محصولات این شرکت امروز شامل خانواده پژو شد؛ بطوریکه «پژو 206 تیپ 2» امروز افتی 2 میلیون تومانی در بازار داشت    افت قیمت این خودرو با نوسان رو به پایین نرخ دلار در بازار همزمان شد. اما در مقابل «پژو 206 صندوقدار»، «پژو 206 تیپ 5» امروز رشد 5 تا 8 میلیون تومان در بازار داشتند.

به گفته فعالان بازار خودرو کمبود برخی از خودروها در بازار رشد قیمت این خودرو ها به همراه داشته به طوریکه در حال حاضر بازار با کمبود پژو 206 صندوقدار و پژو 206 تیپ 5 در بازار روبرو است و این امر موجب شد تا در بازار رشد قیمت داشته باشند.

از سوی دیگر هرچند بازار خودرو با نوسان در حال قیمت گذاری است، اما به گفته فعالان بازار خودرو عرضه و تقاضا در بازار همچنان در پایین حد خود قرار دارد.

قیمت های جدید محصولات ایران خودرو

 از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که هرچند امروز «پژو 206 تیپ 2» در بازار با افت 2 میلیون تومانی قیمت عرضه شد و قیمت آن به 271 میلیون تومان رسید، اما «پژو 206 تیپ 5» و «پژو 206  صندوقدار» امروز رشد قیمت قابل توجهی داشتند. براساس ارزیابی بازار خودرو «پژو 206 تیپ 5» امروز 8 میلیون تومان در بازار گران شد و قیمت آن به 320 میلیون تومان قیمت رسید و «پژو 206  صندوقدار» نیز رشد 5 میلیون تومانی در بازار داشت و با قیمت 315 میلیون تومان عرضه شد.

براساس رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز خانواده دنا تغییر قیمت نداشت. با این شرایط «دنا معمولی» امرزو  355 میلیون شد و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز بدون تغییر  در بازار 497 میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر در میان خانواده سمند نیز امروز «سمند LX با موتورEF7» تغییر قیمت در بازار نداشت و قیمت این خودرو در بازار به 284 میلیون تومانی رسید، قیمت «سمند سورن پلاس» نیز امروز بدون تغییر در بازار به 315 میلیون تومان باقی ماند.

با توجه به رصد بازار «رانا پلاس» هم امروز بدون تغییر در بازار 310 میلیون تومان قیمت خورد.

ایران 12

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی