رصد بازار خودروهای داخلی؛

کاهش یک تا چهار میلیونی قیمت خودرو در بازار

کدخبر: 488515
اقتصادنیوز: با عقب‌نشینی دلار از کانال 28 هزار تومانی، امروز 24 فروردین 1401 قیمت خودرو در بازار نیز افت یک تا چهار میلیون تومانی در بازار تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز نرخ دلار افتی حدود 300 تومانی در بازار داشت، بطوریکه با کاهشی شدن نرخ دلار امروز هم محصولات سایپا و هم پرتیراژهای ایران خودرو روند کاهشی به خود گرفتند.

به گفته فعالان بازار خودرو این روزها قیمت خودرو در بازار با نرخ دلار همراستا شده که این امر نشان از اثرپذیری این بازار از نرخ دلار دارد. از سوی دیگر فعالان بازار بر این نکته تاکید می کنند که اوایل هفته جاری خودرو جهش قیمت قابل توجهی در بازار داشت و در حال حاضر تغییرات قیمتی به نوسانات اندک محدود می شود.   

از سوی دیگر هرچند قیمت خودرو امروز نوسان کاهشی داشته، اما هنوز خریداران با بازار خودرو آشتی نکرده اند، در این خصوص فعالان بازار خودرو به این نکته تاکید می کنند که بی اعتمادی در بازار موجب شده تا معاملات در بازار خودرو به پایین ترین سطح خود برسد.

براساس ارزیابی بازار امروز ایران خودرویی ها در بازار افت یک تا چهار میلیون در بازار داشتند و این کاهش برای سایپایی ها 2 تا یک میلیون تومان بوده است.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار امروز «سمند LX» امروز در بازار امروز افت 4 میلیونی قیمت داشت و 280 میلیون تومان قیمت خورد، اما «سمند LX با موتورEF7» امروز تغییر قیمتی در بازار نداشت و 315 میلیون تومان در بازار دست به دست شد. «سمند سورن پلاس» نیز بدون تغییر در بازار 317 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

در میان محصولات ایران خودرو امروز «رانا پلاس» هم بدون تغییر 330 میلیونی شد. اما «دنا معمولی» امروز در بازار افت یک میلیونی داشت و 381 میلیون تومان در بازار معامله شد. از سوی دیگر قیمت «دنا پلاس توربو اتومات» نیز در بازار یک میلیون کاهشی شد و 484 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر در میان خانواده پژو 207 امروز «پژو 207 دنده ای» نیز با یک میلیون کاهش در بازار 384 میلیون دست به دست شد و قیمت «پژو 207 شقف شیشه ای» نیز افتی 2 میلیونی به 393 میلیون تومان رسید.

ایران 24

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی