رصد بازار خودروهای وارتی؛

حرکت خلاف جهت خودروهای وارداتی با دلار؛‌ رشد یک میلیاردی سانتافه در بازار + جدول

کدخبر: ۵۶۰۰۱۷
اقتصادنیوز: ارزیابی قیمت خودروهای وارداتی در بازار از تداوم سرکشی قیمت این خودروها در بازار حکایت دارد، بطوریکه کاهش نرخ دلار هم در هفته سپری شده نتوانست این بازار ناآرام را آرام کند.
حرکت خلاف جهت خودروهای وارداتی با دلار؛‌ رشد یک میلیاردی سانتافه در بازار + جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ رصد بازار نشان از آن دارد که در هفته سپری شده رشد قیمت وارداتی‌ها به یک میلیارد هم رسید. براساس شواهد بازار،‌ خودروهای وارداتی در این هفته رشدی 120 تا یک میلیاردی را ثبت کردند و با این شرایط «سانتافه 2018» بیشترین رشد قیمت را در این هفته به خود اختصاص داد و «رنوتالیسما» هم کمترین رشد قیمت را داشت.   

رشد قیمت وارداتی‌ها در بازار در حالی رقم خورد که در هفته سپری شده شاهد کاهش نرخ دلار در بازار بودیم، اما این عامل هم نتوانست بازار خودروهای وارداتی را آرام کند و این بازار به رشد قیمت خود ادامه داد.

علاوه بر نرخ دلار، این هفته بهارستان‌نشین‌ها آیین نامه ورود خودروهای کارکرده به وزارت صمت ارائه کرد، اما این خبر هم نتوانست بازار وارداتی را به عقب براند. براساس آیین نامه مجلس به وزارت صمت اجازه داده شد تا خودروهای دست دوم با عمر 5 سال را برای توسعه حمل و نقل، تنظیم بازار و کاهش مصرف سوخت به کشور وارد کند.

قیمت برخی از وارداتی در بازار

به گفته فعالان بازار خودرو عوامل مذکور موجب شده تا بازار خودرو با ابهام بسیاری مواجه شود که این امر سردرگمی خریداران را به همراه داشته است.

اما خودروهای وارداتی امروز با چه قیمتی در بازار معامله شدند؟ ارزیابی بازار نشان می دهد،  «آزرا» مدل 2019 در هفته جاری با رنگ سفید و با کارکرد 38 هزار کیلومتر با قیمتی در حدود  پنج میلیارد 800 میلیون تومان در بازار معامله شد و رشدی 700 میلیونی داشت.

از دیگر خودروهایی وارداتی می توان به «رنوتالیمسان» مدل 2018 اشاره کرد. این خودرو در این هفته با کارکرد 39 هزار کیلومتر در بازار و با قیمت سه میلیارد و 820 میلیون تومان خرید و فروش شد و رشدی 120 میلیونی را تجربه کرد.

اما «النترا» مدل 2018 یکی از خودروهایی نیز در هفته سپری شده رشدی 200 میلیون داشت و قیمت آن در رنگ سفید در بازار به قیمت سه میلیارد و500 میلیون رسید.  

از سوی دیگر «میتسوبیشی اوتلندر» با کارکرد 9 هزار تا نیز در این هفته با قیمت چهار میلیارد و 500 میلیون تومان در بازار معامله شد و رشد 300 میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته داشت.

اما «توسان IX35‌» مدل 2018 بدون کارکرد نیز در این هفته با قیمت 5 میلیارد و 400 میلیارد تومان در بازار خرید و فروش شد و رشدی 400 میلیونی داشت. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «هیوندا سانتافه» نیز در این هفته با رنگ سفید رشدی یک میلیارد تومانی داشت و قیمت آن به 6میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.    

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید