رصد بازار خودروهای داخلی؛

خودرو زیر سایه اخبار سیاسی؛ آرامش در بازار + جدول

کدخبر: ۵۹۳۲۳۷
اقتصادنیوز: سایه اخبار سیاسی از یک سو و ثبات نرخ دلار از سوی دیگر موجب شد تا امروز 29 مرداد 1402 آرامش در بازار خودرو تداوم پیدا کند.
خودرو زیر سایه اخبار سیاسی؛ آرامش در بازار + جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ براساس ارزیابی بازار پرطرفدارهای ایران خودرو در آخرین روزهای مردادماه و برای چهارمین روز پیاپی تغییر قیمت نداشتند و با کمترین تغییر راهی بازار شدند. به گفته فعالان بازار خودرو اخبار مختلف سیاسی از سفر ابراهیم رییسی به آمریکا و دیدار وی با با نخست وزیر ژاپن گرفته تا آزاد شدن بخشی از منابع مالی ایران و پیوستن ایران بریکس موجب شده تا بازار‌های مالی ایران تحت تاثیر همجه اخبار مختلف سیاسی قرار گیرند و با این شرایط شاهد بلاتکلیفی و سردرگمی در این بازارها باشیم. سردرگمی که موجب شده تا در یک هفته اخیر در کنار نوسان اندک نرخ دلار بازار خودرو هم بیش از همه ثبات قیمت را تجربه کند.

براساس ارزیابی بازار امروز پرطرفدارهای ایران‌خودر بیش از همه طعم ثبات را چشیدند و با این شرایط تنها «هایما S5 پلاس» و پژو «207 پاناروما اتومات» در بازار افت قیمت داشتند. رصد بازار نشان می‌دهد امروز «هایما S5 پلاس» بافت 5 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد و پژو «207 پاناروما اتومات» هم کاهشی 3 میلیونی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «207 پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز اکثر پرطرفدارهای ایران خودرو تغییر قیمت نداشتند با این شرایط «سمند سورن پلاس» در بازار 575 میلیون تومانی شد. اما «هایما S5 پلاس» امروز کاهشی 5 میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به یک میلیارد و 195 میلیون تومان رسید. از سوی دیگر رصد بازار نشان می‌دهد دربازه زمانی مورد بررسی «رانا پلاس» هم در بازار 490 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت. خانواده دنا هم امروز تغییر قیمت نداشتند بطوریکه «دناپلاس» 630 میلیون تومان قیمت خورد و و «دنا پلاس توربو اتومات» هم بدون تغییر در بازار 820 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «207 پاناراما اتومات» با افت 2 میلیونی در بازار 812  میلیون قیمت خورد.

ایران اقتصاد 29

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی