«اقتصادنیوز» بازار خودرو در سال 1402 را برررسی می‌کند

شیر پیر بازار همچنان می‌غرد؛ رشد قیمت پژو در بازار + نمودار

کدخبر: ۶۳۵۵۵۳
اقتصادنیوز: قهوه‌سازی که خودروساز شد و توانست به بزرگترین شرکت خودروسازی فرانسه بدل شود. پژو فرانسته که عمری به قدمت 2 قرن دارد و در این مدت در بخش‌های مختلف صنعتی فعالیت داشته و توانسته دل خودروسوارن را نیز برباید.
شیر پیر بازار همچنان می‌غرد؛ رشد قیمت پژو در بازار + نمودار

به گزارش اقتصادنیوز؛ پژو در ایران از جمله برندهای محبوب و شناخته شده است. مدل‌های مختلفی از این برند در ایران تولید می‌شود، اما دو مدل 206 و 207 بیش از سایر مدل‌ها طرفدار دارند. خانواده پژو  را می‌توان در میان خودروهای پرطرفدار در بازار داخلی دانست که توانسته نظر مخاطبان در گروه‌‌های مختلف را به خود جلب کند. این خودرو در تیپ‌های  مختلفی در بازار عرضه می‌شود و این امر موجب شده تا ایران خودرو بتواند بخش اعظمی از تقاضای بازار را پوشش دهد.

 در میان مدل‌های مختلف پژو در بازار می‌توان گفت دو مدل «پژو 206 تیپ2» و «پژو 207 دنده‌ای» توانسته‌اند نظر در میان خودروهای هاچ‌بک نظر متقاضیان را به خود جلب کنند.

روند قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو

«پژو 206 تیپ 2» در گروه خودروهای پرطرفدار در بازار محسوب می‌شود و با وجود اینکه تولید آن متوقف شده است، با این حال روند افزایشی قیمت آن همچنان ادامه دارد و خریدران پرطرفدار این خودرو همچنان به دنبال این خودرو هستند و توقف تولید آن هم نتوانسته ترمز قیمت این خودرو را بکشد.

رصد بازار نشان می‌دهد، در نیمه مهر سال 1402 تا نیمه اسفند قیمت این خودرو از 465 میلیون تومان به مرز 600 میلیون نزدیک شد. در بازه زمانی مورد بررسی این خودرو با افزایش 125 میلیونی 590 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 26.88 درصدی را تجربه کرد.

اما «پژو 207 دنده‌ای» دیگر خودرو پرطرفدار ایران خودرو هم در این مدت رشد 23.27 درصد را تجربه کرد و قیمت آن در نیمه اسفند به 980 میلیون تومان رسید که دو گام تا میلیاردی شدن فاصله دارد. «پژو 207 دنده‌ای» در حال حاضر به صورت ارتقاء یافته تولید می‌شود و متقاضیان بسیاری در بازار دارد.

 

پژو

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید