بررسی قیمت بازاری عضو محبوب برند پژو نشان می دهد

وداع خودروی محبوب ایرانی‌ها با بازار در ۱۴۰۳/ گزینه جایگزین ایران‌خودرو برای متقاضیان چیست؟+ نمودار

کدخبر: ۶۳۷۶۰۴
اقتصادنیوز : محصول محبوب ایران خودرو امسال از بازار خارج می شود تا از این به بعد متقاضیان تنها امکان خرید مدل دست دوم آن را داشته باشند.
وداع خودروی محبوب ایرانی‌ها با بازار در ۱۴۰۳/ گزینه جایگزین ایران‌خودرو برای متقاضیان چیست؟+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز، پژو ۲۰۶ تیپ دوم صفر کیلومتر امسال با بازار خودرو خداحافظی می کند تا متقاضیان بیش از پیش دل تنگ این خودروی جذاب شوند.

بررسی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در نیمه دوم ۱۴۰۲ نشان می دهد خودرویی که زمانی عنوان ارزان ترین محصول ایران خودرو را یدک می کشید در بازه زمانی یاد شده حدود ۲۸ درصد رشد قیمت را تجربه کند.

این خودرو در اولین هفته از پاییز ۱۴۰۲ با قیمتی حدود ۴۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می شد. بررسی قیمت این محصول آبی های جاده مخصوص در هفته پایانی اسفند پارسال نشان می دهد متقاضیان برای خرید آن باید حول و حوش ۵۹۰ میلیون تومان پرداخت می کردند. بنابراین شاهد هستیم قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو طی ۶ ماه نزدیک به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یاقته است.

بیشترین رشد قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار مربوط به بازه زمانی ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن سال گذشته است. این محصول پُرتقاضای بازار طی حدود ۴۰ روز رشد قیمت حوالی ۹۰ میلیون تومانی را در کارنامه خود ثبت کرده است. متقاضیان در شب یلدا سال گذشته می توانستند پژو ۲۰۶ تیپ دو را با پرداختی حول و حوش ۴۸۵ میلیون تومان در اختیار بگیرند. این محصول ایران خودرو در حوالی نیمه بهمن حدود ۵۷۵ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. بنابراین رشد قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازه زمانی ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن به زبان درصد حول و حوش ۱۹ درصد رشد کرده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در پاییز سال گذشته بین ۴۶۰ میلیون تا ۴۸۵ میلیون تومان نوسان داشته است. این روند در زمستان پارسال بین ۴۸۵ میلیون تا ۵۹۵ میلیون تومان بوده است. بنابراین پژو ۲۰۶ تیپ دو زمستان داغی را تجربه کرد. به نظر می رسد بخشی از این اتفاق با خداحافظی پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر کیلومتر با بازار مربوط باشد. متقاضیان با توجه به اتمام عرضه پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار خودرو ترجیح دادند تا خرید خود را جلو بیندازند. افزایش تقاضا برای پژو ۲۰۶ تیپ دو در حالی که عرضه آن در بازار با کاهش همراه بود سبب شده تا نمودار قیمتی این محصول محبوب ایران خودرو در زمستان بازار خودرو با جهش همراه باشد.

ایران خودرویی ها تولید پژو ۲۰۶ تیپ دو را در سال ۱۴۰۱ متوقف کردند تا حدود دو سال پیش آبی های جاده مخصوص با تولید خانواده پژو ۲۰۶ وداع کرده باشند اما هنوز شاهد هستیم که مدل صفر پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار خودرو در دسترس متقاضیان قرار داشت.

پیش بینی می شود حضور این خودروی محبوب محدود به نیمه اول سال جاری شود تا کم کم بازار خودرو خود را برای برگزاری مراسم وداع با پژو ۲۰۶ تیپ دو آماده کند.

IMG_20240401_035400_901

متقاضیان خاطرات خوشی را از این محصول ایران خودرو در ذهن دارند. با توجه به برنامه ریزی آبی های جاده مخصوص به نظر می رسد متقاضیان باید تداوم این خاطرات خوش را با خانواده پژو ۲۰۷ ادامه دهند. 

آن طور که از ایران خودرو خبر می رسد پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف پانوراما (شیشه ای) ارتقا قرار است به عنوان ارزان ترین عضو خانواده ۲۰۷ از سوی ایران خودرو در دسترس متقاضیان قرار گیرد هر چند که تا مدتی متقاضیان می توانند سایر اعضای خانواده پژو ۲۰۷ را که در سال گذشته تولید شده از بازار خریداری کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی