دستیار ظریف به شایعات درباره خروج ایران از سوریه پایان داد

کدخبر: 392940
اقتصاد نیوز : دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان گفت که حضور ایران در سوریه بنا به درخواست رسمی دولت این کشور است و هیچ پیامی برای خروج نیروهای خود از این کشور دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «علی‌اصغر خاجی» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه درباره خروج نیروهای ایران از سوریه افزود: تهران هیچ پیامی برای خروج نیروهای خود از سوریه دریافت نکرده است و ما به درخواست دولت سوریه در آنجا حاضر هستیم و این حضور تا زمانی که مردم و دولت سوریه تمایل داشته باشند، ادامه خواهد یافت. 

این دیپلمات ارشد ایران با بیان اینکه کسانی باید سوریه را ترک کنند که به طور غیرقانونی آمده و سرزمین‌های این کشور را اشغال کرده‌اند،  تاکید کرد: مناطق سوریه باید تحت حاکمیت ملی و دولت سوریه که امنیت را در آنجا نهادینه می‌کند، باشد.   

وی درباره حملات مکرر رژیم صهیونیستی به مناطق محل استقرار نیروهای ایران و حزب الله در سوریه اظهار داشت: ماهیت رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس در منطقه به طور طبیعی خصمانه و ظالمانه است و راه و روش آن‌ ضد مردم فلسطین و کشورهای همسایه بوده است. 

خاجی افزود: در حالی که دولت سوریه با تروریست‌ها می‌جنگد، رژیم اسرائیل به تروریست‌ها کمک می‌کند. 

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: هدف از حضور نیروهای ایران در سوریه مبارزه با داعش و نهادهای تروریستی است اما اگر رژیم صهیونیستی بخواهد از خطوط قرمز عبور کند، با پاسخ قاطعی روبرو خواهد شد که از اقدامات خود پشیمان می‌شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام تهران

    اقتصادنیوز: امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ روند نزولی شاخص‌‌های بورس ادامه یافت و یک رکورد منفی جدید در بازار سهام ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما