اهرم فشار ایران علیه واشنگتن

کدخبر: 393369
اقتصاد نیوز : شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد که توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران می‌تواند اهرم فشاری علیه واشنگتن برای برداشتن تحریم ها باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در فاصله چند روز باقی مانده تا موعد ۲۱ فوریه تغییری در موضع ایران درباره توقف عمل به پروتکل الحاقی که به نظارت آژانس بر فعالیت هسته ای مربوط است ، دیده نمی شود. از دیدگاه وزارت خارجه ایران ، تهران هنوز  هیچ تغییری در سیاست واشنگتن در خصوص توافق هسته ای مشاهده نکرده است و تحریم ها همچنان ادامه دارد.

در گزارش الجزیره آمده است: اما نگاه واشنگتن در این رابطه متفاوت است و معتقد است که اقدامات ایران تنها منجر به افزایش فشار علیه آن می شود. از سوی دیگر همزمان بر گزینه دیپلماسی و مذاکره در رابطه با پرونده ایران تاکید می کند.

در ادامه گزارش این شبکه قطری آمده است: وزیر خارجه آمریکا چند روز گذشته با تاکید بر این مساله گفت که دیپلماسی بهترین راه ممانعت تهران از دستیابی به سلاح هسته ای است. در این میان روسیه میانجیگری را در پیش گرفته است و این مساله را می توان در اظهارات معاون وزیر خارجه این کشور مشاهده کرد، او از واشنگتن خواست نشانه های روشنی  از آمادگی دولت جدید آمریکا برای بازگشت به برجام و برداشتن تحریم ها ،به ایران ارسال کند.

در بخش دیگر این گزارش آمده است: وی همچنین از تهران خواست خویشتنداری کند و مسئولیت خود در قبال برجام را بر عهده بگیرد. برخی معتقدند که توقف عمل به پروتکل الحاقی، ممکن است ایران را وارد مرحله جدیدی از تنش و عدم اعتماد به دولت های غربی کند. اما در مقابل می تواند اهرم فشاری برای وادار کردن دولت آمریکا به انجام اقدامات مستقیم در رفع تحریم ها، عمل کند.

تیتر یک
  • ناامیدی و افسردگی در کشورهای آسیای شرقی جولان می دهد

    براساس گزارش ها و آمارهای منتشر شده، میزان خودکشی در یک سالی که دنیا درگیر همه گیری کرونا شده است افزایش یافته است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما