واشنگتن‌پست:

آمریکا دستور بن سلمان برای قتل خاشقچی را افشا می‌کند

کدخبر: 394016
اقتصاد نیوز : روزنامه واشنگتن پست نوشت: دفتر اطلاعات ملی آمریکا هفته آینده گزارشی منتشر خواهد کرد که محمد بن سلمان دستور قتل جمال خاشقچی را صادر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، واشنگتن پست روز جمعه نوشت، در گزارشی که قرار است هفته آینده منتشر شود، خلاصه طبقه بندی نشده‌ای از یافته‌های نهادهای اطلاعاتی ارائه می شود که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دستور قتل خاشقچی نویسنده معارض حاکمیت ریاض را صادر کرده است.

خاشقچی روزنامه نگار مخالف ولیعهد سعودی مهر ماه سال ۹۷ زمانی که برای انجام یک کار اداری به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد، به قتل رسید اما جسد او هیچ گاه پیدا نشد.

واشنگتن پست انتشار این گزارش را با وعده‌های انتخاباتی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در رابطه با شفافیت پیوند داده و می نویسد این گزارش احتمالاً روابط آمریکا و عربستان که از قبل تیره شده بود را به پایین ترین سطح سوق خواهد داد.

کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۹ قانونی را تصویب کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا را موظف به ارائه چنین گزارش طبقه بندی نشده‌ای کرد اما ترامپ این درخواست را نادیده گرفت.

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا در اوایل ماه فوریه (بهمن) گفت که ایالات متحده در حال بررسی مشارکت خود با عربستان سعودی است تا اطمینان حاصل کند که با منافع و ارزشهای آمریکا سازگار است.

علاوه براین دولت جدید آمریکا تصمیم به قطع حمایت از عربستان درجنگ یمن گرفته و در اقدامی انصارالله را از فهرست گروه های تروریستی خارج کرد.

تیتر یک
  • روند نرخ سود موزون مداخله در زمستان

    خالص عملیات بانک مرکزی در بازار باز روز سیزدهم اسفند ماه، قبض ۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان نقدینگی از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما