ممنوعیت ورود به آلمان تمدید شد

کدخبر: 395088
اقتصاد نیوز : دولت آلمان با ادامه شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در مناطق مختلف تشدید کنترل مرزهای خود با کشورهای همسایه را تمدید کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آلمان کنترل مرزهای خود را در گذرگاه های جمهوری چک و ایالت تیرول اتریش تا سوم مارس (۱۳ اسفند) تمدید می کند.

خبرگزاری د. پ.آ. گزارش داد، به گفته «استیو آلتر» سخنگوی وزارت کشور آلمان، ممنوعیت ها و قوانین شدید ورود به خاک آلمان که از ۱۴ فوریه (۲۶ بهمن) اعمال شده است، بدون تغییر باقی می مانند.

به گفته این سخنگو، «هورست زهوفر» وزیر کشور آلمان خواهان تمدید بیشتر این ممنوعیت ها است و قصد دارد در این رابطه با مقامات ایالت های تحت تأثیر ویروس جهش یافته از جمله بایرن و زاکسن و همچنین سایر اعضای دولت فدرال هماهنگی کند.

دولت آلمان پیشتر جمهوری چک، اسلواکی و بخش‌های زیادی از تیرول در اتریش را مناطق خطرناک اعلام کرده بود.

هم اکنون از این مناطق فقط آلمانی ها و خارجی هایی که دراری مجوز اقامت در آلمان اجازه ورود به کشور را دارند. همچنین رانندگان کامیون و مسافران مرزی با مشاغلی که ناچار به سفر هستند، باید آزمایش کرونا ارائه دهند که بیش از ۴۸ ساعت از تاریخ آن سپری نشده نباشد. این قوانین در ابتدا به مدت ۱۰ روز وضع شده بود.

رسانه های آلمان گزارش دادند که از روز سه شنبه یک گروه کاری با «هلگه براون» رئیس دفتر صدراعظم و روسای دبیرخانه های ایالت های فدرال در مورد موضوع بازگشایی ها تشکیل می شود. هدف این کارگروه، ارائه برنامه های عملی برای نشست بعدی نخست وزیران ایالتی با صدراعظم در روز ۱۳ اسفند است.

این در حالی است که منحنی آلودگی های جدید در آلمان برای چهارمین روز متوالی صعودی بوده است. موسسه روبرت کخ روز گذشته اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته مقام های  بهداشتی ۴ هزار و ۳۶۹ مورد ابتلای جدید به کرونا را گزارش داده اند. همچنین تعداد آلودگی های جدید گزارش شده طی هفت روز و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر (بروز هفت روزه) همچنان در حال افزایش بوده و به ۶۱ نفر رسیده است.

تا کنون ۲ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۵۱۵ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده اند که در این میان ۶۸ هزار و ۷۷۲ نفر جان باخته و ۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۰۰ نفر بهبود یافته اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما