اقدام جدید اسرائیل در منطقه علیه ایران

کدخبر: 396907
اقتصاد نیوز : مقامات سیاسی اسرائیل با همتایان خود در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای تشکیل ائتلاف نظامی با هدف جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در منطقه تماس هایی برقرار کرده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، برخی منابع آگاه گزارش دادند که مقامات سیاسی رژیم صهیونیستی به ویژه پس از امضای توافقنامه سازش با امارات و بحرین، تماس‌هایی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به منظور تشکیل ائتلاف نظامی برقرار کرده‌اند.

الخلیج الجدید گزارش داد، این منابع گفتند که مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در منطقه علت تشکیل این ائتلاف عنوان شده است.

هنوز برخی ابهامات درباره شکل این ائتلاف نظامی و پیوستن عربستان سعودی به آن وجود دارد.

این منابع گفتند که هفته گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی با «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولی‌عهد بحرینی گفت‌وگو و «گابریل اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز با «عبدالله بن زاید» و «بدر البوسعید» همتایان اماراتی و اردنی خود دیدار کرد.

پیشتر نیز رسانه‌های غربی گزارش کردند که «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هفته گذشته به صورت محرمانه با «عبدالله دوم» شاه اردن دیدار کرد.

«آویو کوخافی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز در سخنانی در مرکز مطالعات امنیت قومی این رژیم (INSS)  گفت که این رژیم با تشکیل ائتلاف منطقه‌ای برای مقابله با ایران موافق است.

او گفت که یونان، قبرس، مصر و اردن و کشورهای حاشیه خلیج فارس به این ائتلاف خواهند پیوست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما