نگرانی شدید عربستان از شکست نتانیاهو در انتخابات

کدخبر: 397029
اقتصاد نیوز : حاکمیت سعودی از نزدیک تحولات انتخابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را دنبال می‎کنند و از اینکه نتانیاهو به عنوان نوک پیکان مواجهه با ایران جایگاهش را از دست بدهد و شخصیتی نظیر «یائیر لپید» رهبر مخالفان وی نخست‌وزیر شود، بشدت نگرانند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شبکه صهیونیستی i24 شامگاه چهارشنبه به نقل از یک مقام عربستانی نزدیک به آل‎سعود اعلام کرد: ما در ریاض از نزدیک تحولات مربوط به انتخابات در اسرائیل (فلسطین اشغالی) را دنبال می‎کنیم و امیدواریم که طیف حاکم فعلی تغییر نکند.

این منبع سعودی افزود: ما نتانیاهو را می‌شناسیم و قدردان سیاست‌هایش در موضوع روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس و همچنین ایران هستیم.

وی با اشاره به اینکه حاکمیت سعودی نتانیاهو را بر هر شخصیت اسرائیلی دیگری ترجیح داده و به وی علاقمند هستند، افزود: نتانیاهو شگفت‎‌انگیز و دارای جذبه است، او به خوبی می‌داند که در حال انجام چه کاری است و ما از اینکه وی جایش را به رهبر مخالفان (یائیر لپید) بدهد و تغییراتی در برخی موضوعات ایجاد شود، نگران هستیم.

تلویزیون i24 در ادامه گزارش خود به نقل از یک مقام دیگر سعودی اعلام کرد: خاندان حاکمیتی در عربستان سعودی نتانیاهو را نوک پیکان مواجهه با ایران می‎دانند.

وی افزود: البته مقامات رسمی سعودی این گونه مسائل را به صورت علنی و یا در گفتگو با مقامات دیگر کشورها اعلام نمی‌کنند.

در گزارش این شبکه صهیونیستی به این مساله اشاره شده که خاندان حاکمیتی آل‌سعود از تغییر در راس هرم قدرت سیاسی اسرائیل به ویژه در سایه سیاست‎های جدید دولت جو بایدن نگران هستند، سیاست‎هایی که با دوران دولت پیشین به ریاست جمهوری ترامپ تفاوت دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما