لغو جلسات مجلس نمایندگان آمریکا از ترس تهدیدات

کدخبر: 397063
اقتصاد نیوز : جلسات مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل تهدیدات و نگرانی‌های امنیتی در اطراف ساختمان کنگره لغو شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «استنی هویر» رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران اعلام کرد که جلسات مجلس نمایندگان به دلیل تهدیدات و نگرانی‌های امنیتی در اطراف ساختمان کنگره لغو شده است.

پس از حمله مرگبار طرفداران افراطی دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف کنگره آمریکا اتخاذ شده است و به گفته پنتاگون، همچنان بیش از 5279 نیروی گارد ملی در کنگره آمریکا مستقر هستند.

آسوشیتدپرس هفته گذشته اعلام کرد که پلیس کنگره آمریکا پیشنهاد حفظ موانع و حصارهای امنیتی تا 30 سپتامبر را مطرح کرده است.

از سوی دیگر، سناتورهای آمریکایی اخیرا وجود هرگونه جدول زمانی مشخص برای کاهش تدابیر امنیتی شدید در اطراف ساختمان کنگره را رد کرد‌ه‌اند.

«تیم کاین» سناتور دموکرات در این باره گفت: ظاهرا همه چیز به شرایط بستگی دارد ولی تصور می کنم باید یک طرح کلی برای کاهش تدابیر امنیتی در اطراف کنگره وجود داشته باشد. ما فکر می کنیم که باید روز مشخصی برای بازگشت به شرایط عادی تعیین شود و اگر شرایط تغییر کند، ما نیز تغییر خواهیم کرد.

«تد کروز» سناتور جمهوریخواه نیز در این باره گفت: هیچ نشانه‌ای از زمان برداشتن موانع و حصارها وجود ندارد و تعداد زیادی از سناتورها از این مساله نگران هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما