خط و نشان آمریکا برای عاملان حمله به عین الاسد

کدخبر: 397109
سخنگوی کاخ سفید گفت: واشنگتن در واکنش به حمله راکتی اخیر به پایگاه عین الاسد تصمیم عجولانه‌ نمی گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز نقل از تارنمای رسمی کاخ سفید، «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه (به وقت واشنگتن) در نشست خبری روزانه در کاخ سفید با اشاره به اینکه مقامات آمریکا همچنان در حال ارزیابی پیامدهای حمله راکتی جدید به پایگاه هوایی «عین‌الاسد» در عراق هستند، مدعی شد: «ما به تازگی به اینگونه حملات علیه نیروهای آمریکایی و ائتلاف، به شکلی سنجیده، متناسب و قانونی پاسخ داده‌ایم. این الگوی مسیر حرکت ما رو به جلو است».

بنا به گزارش مهر، وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال انجام حملات بیشتر از سوی آمریکا در واکنش به این عملیات راکتی، اظهار داشت: «چنانچه به این جمع بندی برسیم که پاسخ بیشتر ضروری است، اقدام خواهیم کرد و زمان و نحوه آن نیز به انتخاب خودمان است. این گزینه را برای خودمان محفوظ می‌دانیم».

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اینکه تیم امنیت ملی آمریکا صبح چهارشنبه به رئیس‌جمهور (جو بایدن) در این باره گزارش داده و بایدن نیز جزئیات را رصد کرده است. گفت: «کاری که انجام نخواهیم داد، این است که تصمیمی شتابزده یا بر پایه اطلاعات غلط بگیریم که تنش‌ها را افزایش دهد یا در بازی دشمنان‌مان بیافتیم».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما