جنجالی که خواهران پادشاه اسپانیا به پا کردند!+ تصاویر

کدخبر: 397233
اقتصاد نیوز : روزنامه آنلاین ال کانفیدنشال گزارش داد، اکنون مشخص شده است که خواهران پادشاه فیلیپه پادشاه اسپانیا ماه گذشته در زمان ملاقات با پدرشان در ابوظبی واکسن کرونازده اند.
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از جماران، «النا دی بوربن» و خواهرش «کریستینا» در ماه اوت با «خوان کارلوس» پادشاه سابق که از زمان ترک اسپانیا پس از رسوایی اش در امارات متحده عربی زندگی می کند، دیدار کردند. حال عکسی از آنها در حال خروج از مرکز واکسیناسیون منتشر شده است.

Untitled

رویترز گزارش داد، مشخص نیست که این دو نفر چگونه واکسن زده اند، زیرا امارات متحده عربی فقط واکسیناسیون کووید 19 رایگان را به ساکنان و شهروندان ارائه می دهد و به کارت شناسایی معتبر نیاز دارد. طبق آمارهای «ورلد این دیتا»، تاکنون 60٪ از جمعیت امارات متحده عربی واکسن دریافت کرده اند.

«یولاندا دیاز» وزیر کار به تلویزیون دولتی اسپانیا TVE گفت: «این بسیار ناخوشایند و بسیار زشت است. ما افرادی که به نوعی نماینده مردممان هستیم، باید مثال زدنی باشیم.»

وی گفت در حالی که در اسپانیا بسیاری از پزشکان و افراد آسیب پذیر همچنان در انتظار واکسیناسیون علیه کووید 19 هستند، واکسیناسیون برای خانواده سلطنتی کار درستی نیست.

دفتر وکیل کریستینا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، در حالی که شرکت بیمه «مپفر» در مادرید که النا د بوربون در آن کار می کند، هم از اظهار نظر خودداری کرد.

230596

اسپانیا قصد دارد 70 درصد از 47 میلیون جمعیت خود را تا تابستان واکسینه کند، اما فقط 1.3 میلیون نفر کاملاً واکسینه شده اند: یعنی حدود 2.7 درصد از کل جمعیت.

مقامات در حال کار بر روی گروه های دارای اولویت آسیب پذیرترین افراد جامعه یعنی افراد بالای 80 سال و کارگران ضروری مانند افسران پلیس و معلمان هستند.

قرار بود النا دی بوربن 57 ساله چند هفته صبر کند تا در اسپانیا واکسینه شود، در حالی که خواهرش رسماً ساکن سوئیس است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که بسیاری از سیاستمداران محلی و مقامات عالی رتبه نظامی اولویت ها را دور زدند و موجی از استعفا به راه انداختند.

یک منبع کاخ اسپانیا گفت که خواهران پادشاه نگرانی ای ندارند زیرا آنها از زمان کناره گیری پدرشان از لحاظ فنی دیگر عضوی از خانواده سلطنتی نبودند. پادشاه، ملکه لتیزیا و دخترانشان وقتی نوبت به آنها رسید واکسن ها را دریافت می کردند.

این جنجال هیچ تاثیری بر خنثی کردن خشم مردم از خوان کارلوس که در سال 2014 در میان چندین رسوایی از مقام خود کناره گیری کرد، نخواهد داشت. دادستان های دادگاه عالی تحقیقات زیادی راجع به معاملات تجاری وی، از جمله معاملات مرتبط با قرارداد قطار سریع السیر میلیاردها دلاری در عربستان سعودی، آغاز کرده اند.

در اسپانیا مقامات هشدار داده‌اند که کشور بار دیگر به «وضعیتی بحرانی» رسیده است.

ر یک هفته گذشته به طور متوسط روزی نزدیک به پنج هزار مورد به موارد ابتلا به کرونا در این کشور اضافه شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما