شاه سعودی به امیر قطر چه گفت؟

کدخبر: 398097
«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی با «تمیم بن حمد» امیر قطر دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع قطری از دیدار وزیر خارجه سعودی با امیر قطر و ابلاغ پیامی از جانب شاه سعودی به وی خبر دادند.

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی با «تمیم بن حمد» امیر قطر دیدار کرد.

خبرگزاری قطر (قنا) با اعلام این خبر گزارش کرد که بن فرحان در این دیدار پیام «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی را به امیر قطر ابلاغ کرد.

بنابراین گزارش، شاه سعودی در این پیام خود به روابط دوجانبه، راهکارهای تقویت این روابط و مهم‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخته است.

چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن سال ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و ضمن محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور،  سیزده شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس را برای از سرگیری این روابط تعیین کرده بودند.

در پنجم ژانویه ۲۰۲۱، در نشست شورای همکاری خلیج فارس در شهر «العُلا» عربستان، توافق مصالحه میان قطر و دیگر کشورهای این شورا به امضا رسید، بدون آنکه حتی یک مورد از شروط سیزده‌گانه تحقق یافته باشد. طبق مصاحبه‌های مقامات این کشورها، گویا محاصره‌کنندگان از شروط سیزده‌گانه چشم پوشی کرده‌اند تا قطر نیز در ازای آن شکایت‌های خود علیه این چهار کشور در سازمان تجارت جهانی و دیگر نهادهای بین‌المللی را به حالت تعلیق درآورد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما