محکومیت سنگین برای آمر و عاملان ترور سفیر روسیه در آنکارا

کدخبر: 398401
اقتصاد نیوز : دستگاه قضایی ترکیه امروز (سه شنبه) «صالح یلماز» را به جرم صدور دستورات این ترور به ۲ بار حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد، دستگاه قضایی ترکیه سه نفر از متهمان پرونده ترور « آندری کارلوف » سفیر روسیه در آنکارا را که در سال ۲۰۱۶ به هنگام افتتاحیه یک نمایشگاه عکس در ترکیه مورد سوء قصد قرار گرفت به حبس ابد محکوم کرد.

دستگاه قضایی ترکیه امروز (سه شنبه)  «صالح یلماز» را به جرم صدور دستورات این ترور به ۲ بار حبس ابد محکوم کرد. 

دادگستری ترکیه همچنین برای «شاهین سوغوت» متهم دیگر این پرونده مجازات دوبار حبس ابد تعیین کرد. 

بر اساس این گزارش،  «وهبی کورشاد آکالین» مامور سابق اطلاعات ترکیه نیز به دلیل ارائه اطلاعات درباره سفیر مسکو در آنکارا به سازمان گولن به حبس ابد محکوم شد. 

آناتولی با اشاره به اینکه در این پرونده ۲۸ متهم وجود دارد، اضافه کرد: احکام قضایی در حق ۲۸ متهم از جمله رهبر سازمان گولن صادر شد.  

آندره کارلوف سفیر روسیه در آنکارا در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶ هنگام سخنرانی در افتتاحیه نمایشگاه آثار یک عکاس ترکیه از حومه روسیه، توسط یک فرد مسلح کشته شد. 

پس از آن مقامات ترکیه فاش کردند که سفیر روسیه در آنکارا توسط یک پلیس به نام «مولود الطنطاش» که هنگام انجام این جنایت از پلیس اخراج شده بود،  ترور شد و بلافاصله توسط نیروهای امنیتی ترکیه در محل کشته شد. 

در لیست متهمان این پرونده که محاکمه آن‌ها از هشتم ژانویه ۲۰۱۹ آغاز شد، نام ۲۸ نفر به سرپرستی «فتح الله گولن» مقیم آمریکا که از نظر مقامات ترکیه مغز متفکر کودتای نافرجام اواسط ژوئیه ۲۰۱۶ می‌باشد، وجود دارد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما