واعظی:

معطل ماندن لوایح FATF را به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم

کدخبر: 398545
اقتصاد نیوز : رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما معطل ماندن دو لایحه FATF که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی دانیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: مسأله برجام و بعد تحریم های ایران یک موضوع جدی است هم ما و هم بسیاری از کشورهای مختلف و ۵+۱ دنبال می‌کنند، اما لزوما آنچه بیان می شود دلیلی بر تایید سخنان آنها از سوی ما نیست.

وی در مورد طرح جدید مطرح شده از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اظهار داشت: روی این طرح دارد کار می شود.

واعظی در مورد لوایح FATF گفت: غیر از ما و کره شمالی بقیه کشورها چارچوب اولیه مربوط به مقابله با پولشویی که ما هم علاقه مند به  رعایت آن هستیم را انجام  می دهند. ما معطل ماندن این دو لایحه که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی دانیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر روابط بانکی نداشته باشیم باید از طریق صرافی ها انتقال پول انجام دهیم که همان بحث دلالی است که قیمت ها را افزایش می دهد. مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیمی که در مورد FATF می گیرد را اعلام کند به چه دلیلی گرفته است. این خیلی بد می‌شود اگر در دولت بعد این لوایح FATF تصویب شود. همانطور که کسانی که در دولت قبل خودشان پیشنهاد دهنده این لوایح بودند الان به مخالفان این لوایح تبدیل شده اند.

واعظی در مورد گزارش پرونده هواپیمای اوکراینی گفت: این پرونده در قوه قضاییه است و من هم شنیدم عوامل آن را می‌خواهند معرفی کنند که دولت هم از این کار حمایت می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما