مقام امنیتی خبر داد؛

پاسخ ایران به حذف مرحله به مرحله تحریم‌های آمریکا

کدخبر: 398550
اقتصاد نیوز : یک مقام ارشد امنیتی به شبکه «پرس‌تی‌وی» خبر داد، تهران در صورت برداشته شدن تحریم‌ها حاضر به بازگشت به تعهدات برجامی خود است و حذف مرحله به مرحله تحریم‌ها را نمی‌پذیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در حالی که مقام‌های مختلف آمریکایی همچنان برای بازگشت به تعهدات برجامی خود شرط و شروط می‌گذارند، یک مقام امنیتی ایرانی حذف مرحله به مرحله تحریم‌های ضد ایرانی را رد کرد.

شبکه «پرس‌تی‌وی» در خبری به نقل از «یک مقام امنیتی ارشد» گزارش داد، ایران با بازگشت مرحله به مرحله به توافق هسته‌ای برجام مخالف است.

به گفته این مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود، ایران بازگشت به پایبندی کامل به تعهدات برجامی را به برداشته شدن تحریم‌ها به روشی قابل راستی آزمایی منوط می‌داند.

میدان مین تحریم‌های ایران

این مقام امنیتی به پرس‌تی‌وی گفت، دولت جدید ایالات متحده در برداشتن تحریم‌هایی که تیم سابق مستقر در کاخ سفید (دولت دونالد ترامپ) بعد از خروج غیرقانونی از برجام علیه ایران وضع کرد، شکست خورده است.

وی افزود، تنها راه بازگشت تهران به تعهدات برجامی این است که واشنگتن همه تحریم‌های ضد ایرانی را رفع کند.

به گفته این مقام امنیتی، اگر تحریم‌های ایران برداشته نشوند تهران در آینده نزدیک طبق مفاد توافق (بند 36 برجام)، اقدامات بعدی خود در زمینه کاهش دادن به تعهداتش را برخواهد داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما