پیام رییس جمهور چین به بشار اسد درباره چه بود؟

کدخبر: 398714
اقتصاد نیوز : شی و همسرش؛ بنگ لی یوان، در پیامی برای اسد و همسرش آرزوی بهبودی زودهنگام کرده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، به دنبال ابتلای "بشار اسد" رییس جمهوری سوریه و"اسما" همسرش به ویروس کرونا، «شی جین پینگ»، رییس جمهوری چین روز چهارشنبه با ارسال پیامی، برای وی و همسرش آزروی بهبود و سلامتی عاجل کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه؛(سانا) اعلام کرد، در این پیام شی و همسرش؛ بنگ لی یوان، برای اسد و همسرش آرزوی بهبودی زودهنگام کرده اند.

شی در این پیام اعلام کرد دولت و ملت چین با قدرت از تلاش‌های دولت و ملت سوریه در مبارزه با کرونا حمایت می‌کند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه نیز از آمادگی کشورش برای کمک به اسد برای مداوای وی در نتیجه ابتلا به بیماری کرونا خبر داد.

پسکوف روز سه شنبه گفت: اگر بشار اسد رییس جمهوری سوریه که به بیماری کرونا مبتلا شده است از روسیه برای مداوا درخواست کمک کند، این مساله سریع رسیدگی خواهد شد.

دفتر ریاست جمهوری سوریه روز دوشنبه در صفحه خود در فیسبوک این دفتر نوشت: پس از احساس علائم خفیف مشابه ابتلا به ویروس کرونا، اسد رئیس جمهوری و همسرش، تحت آزمایش «پی سی آر» (PCR) قرار گرفتند و نتایج نشان داد که آن‌ها به این ویروس مبتلا شده‌اند. 

برپایه این گزارش، وضعیت سلامتی اسد وهمسرش مساعد است و کار خود را در دوره قرنطینه خانگی که به مدت دو تا سه هفته طول خواهد کشید، انجام می‌دهند.

به گزارش دفتر ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد و همسرش برای همه سوری‌ها و همه مردم جهان آرزوی سلامتی کردند و از همه سوری‌ها خواستند تا حد ممکن اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را برای مقابله با کرونا انجام دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما