بازدید پادشاه اردن از یک بیمارستان در پی وقوع یک حادثه و جان‌باختن بیماران کرونایی

کدخبر: 399203
اقتصاد نیوز : تلویزیون المملکه فیلمی از ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در حالی‌که رئیس بیمارستان دولتی السلط را توبیخ می‌کند، منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پس از اینکه بیماران کرونایی در اردن به دلیل قطع شدن اکسیژن‌شان جان خود را از دست دادند پادشاه اردن امروز شنبه از بیمارستان دولتی "السلط" بازدید و رئیس بیمارستان را توبیخ کرد.

تلویزیون المملکه فیلمی از ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در حالی‌که رئیس بیمارستان دولتی السلط را توبیخ می‌کند، منتشر کرد.

بازدید پادشاه از بیمارستان پس از مرگ تعدادی از بیماران مبتلا به کرونا به دلیل قطع شدن اکسیژن‌شان انجام گرفت.

پادشاه اردن فورا به بازدید از بیمارستان مذکور رفت تا در جریان اوضاع و اتفاق روی داده قرار بگیرد.

او به عبدالرزاق الخشمان، رئیس بیمارستان دستور داد فورا استعفا کند. او همچنین با شهروندانی که در مقابل بیمارستان تجمع کرده بودند، صحبت کرد.

پادشاه اردن با عصبانیت و ناخرسندی به رئیس بیمارستان می‌گوید: "چطور اکسیژن نیست"!

ملکه رانیا عبدالله همسر پادشاه اردن نیز در فیسبوک نوشت: آنچه در بیمارستان السلط روی داد فاجعه و اهمال کاری دردناکی است که قابل توجیه نیست.

 او برای درگذشتگان بر اثر کرونا طلب آمرزش و برای خانواده‌هایشان طلب صبر کرد.

در این راستا، بشر الخصاونه، نخست‌وزیر اردن در کنفرانسی خبری اظهار کرد: دولت به طور کامل مسؤولیت حادثه قطعی اکسیژنه در بیمارستان السلط را می‌پذیرد.

الخصاونه اظهار کرد: آنچه در بیمارستان السلط روی داد غیرقابل قبول و توجیه است و ما به فعالیت رئیس بیمارستان السلط به دلیل کوتاهی پایان دادیم و او انفصال از خدمت شد. همچنین روی تحقیقات شفاف درباره این حادثه کار می‌کنیم.

او اضافه کرد: برای اطمینان از تدابیر حمایتی از سلامتی شهروندان وضعیت فوق‌العاده در بیمارستان اعلام شد و تحقیقات صریح و کامل خواهد بود و نتایج آن اعلام خواهد شد.

نخست‌وزیر تصریح کرد: از رئیس شورای قضایی خواسته تحقیقات را از طریق دادستانی دنبال کند و نتایج تحقیقات را به شکل مستقل و صریح به منظور تضمین جان شهروندان ارائه کند.

او بر لزوم این‌که هر کسی که مقصر این حادثه باشد طبق احکام حقوقی مجازات می‌شود و باید مسؤولیتش را بپذیرد، تاکید کرد.

در یک حادثه دردناک اکسیژن بیمارستان مختص بیماران کرونایی در اردن قطع شد که منجر به جان باختن شش تن شد.

طی گفته منابع، نذیر عبیدات، وزیر بهداشت اردن نیز بنا به دستور پادشاه استعفا کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما