علت شکایت از ایلان ماسک

کدخبر: 399239
اقتصاد نیوز : چیس گریتی در شکایت خود مدعی شده است توییت های ایلان ماسک و بی عملی مدیران ارشد تسلا باعث شده است تا خسارت مالی زیادی متوجه سهامداران شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فاکس بیزینس اعلام کرد، یکی از سهامداران ارشد شرکت تسلا به دنبال شکایت از ایلان ماسک- بنیان گذار و مدیرعامل این گروه خودروسازی- به اتهام نقض توافق سال ۲۰۱۸ با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا است. طبق این شکایت که به دست دادگاهی در ایالت دلاویر رسیده، توییت های ایلان ماسک در توییتر باعث شده است تا مدیران تسلا نتوانند به خوبی تعهدات خود را در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار انجام دهند و سهامداران نیز متحمل ده ها میلیارد دلار زیان شده اند.  

چیس گریتی در شکایت خود مدعی شده است توییت های ایلان ماسک و بی عملی مدیران ارشد تسلا باعث شده است تا خسارت مالی زیادی متوجه سهامداران شود. یکی از توییت های ماسک مربوط به ماه می سال قبل است که در آن مدعی شد ارزش سهام تسلا از نظر وی بیش از حد بالا است و همین اتفاق باعث ریزش ۱۳ میلیارد دلاری سهام این شرکت طی یکروز شد.  

تاکنون افراد زیادی از تاثیر بالای توییت های ماسک بر روی رفتار سرمایه گذاران ابراز نگرانی کرده اند. پیشتر پس از آن که ایلان ماسک در بیو توییتری خود لغت بیتکوین را اضافه کرد ارزش بیتکوین بیش از ۲۰ درصد صعود کرد و تا ۳۸ هزار و ۵۶۶ دلار نیز پیش رفت. این نخستین بار نیست که توییت های ماسک باعث زلزله در بازارهای مالی می شود: یک توییت مشابه از طرف وی در مورد داج کوین و همچنین شرکت گیم استاپ باعث رقم خوردن نتیجه مشابهی شده بود.

چارلز السون- استاد دانشگاه دلاویر- گفت: این شکایت می تواند به کمیسیون بورس و اوراق بهادار فشار وارد کند تا کاری برابر این اقدامات انجام دهد.

پیش از این در آگوست سال ۲۰۱۸ شرکت تسلا و ایلان ماسک ۲۰ میلیون دلار توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار جریمه شدند. در ماه آوریل نیز شکواییه ای از ماسک در دادگاه سان فرانسیسکو بیان شد که ماسک را متهم به نادیده گرفتن منافع سهامداران خرد به وسیله توییت های هیجانی کرده بود.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما