پیامی که بایدن به رهبران سیاسی جهان داد

کدخبر: 399493
اقتصاد نیوز : رییس جمهور آمریکا درباره پیام خود برای جهانیان گفت: آن پیام این است که؛ آمریکا بازگشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن  رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی توئیتری در صفحه شخصی خود به ارتباطات واشنگتن با متحدانش و سران کشور‌ها اشاره کرد و نوشت: من از زمانی که کارم را به عنوان رئیس جمهور آمریکا آغاز کردم، تنها با یک پیام ساده با رهبران سراسر جهان تماس گرفته ام و آن پیام این است که؛ آمریکا بازگشته است.

قصد داریم اتحاد‌های بین المللی خود را بار دیگر از نو بسازیم و از سوی دیگر به مقابله با چالش‌های مشترکی که روبرو هستیم بپردازیم.

بایدن و اعضای دولتش از ابتدای دوران ریاست جمهوری وی تا کنون با مقامات کشورهای مختلفی به بحث و رایزنی درباره موضوعات متنوع پرداخته اند و انتظار می‌رود دیدارهای آتی وی در خصوص گسترش تعهدات چند جانبه در راستای بسط تولید و تحویل واکسن و اعلام کارگروه واکسن و تغییرات آب و هوایی برگزار شود.

جو بایدن همچنین چندی پیش طی تماس تلفنی با ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، ضمن قدردانی از تلاش‌های دبیر کل ناتو به برخی نگرانی‌های امنیتی موجود، اشاره داشت و گفت: قصد دارم تا از طریق رایزنی با متحدان درباره طیف وسیعی از نگرانی‌های مشترک امنیتی موجود از جمله افغانستان، عراق و روسیه با آن‌ها به همکاری بپردازم.

از سوی دیگر نیز گفته می شود، نخست وزیر ژاپن اولین میهمان خارجی رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که در کاخ سفید با وی دیدار می‌کند.

رئیس جمهور جدید آمریکا، تاکنون با جاستین ترود، نخست وزیر کانادا و آندرس مانوئل لوپز ابرادور، رئیس جمهور مکزیک دیدار‌های مجازی دو جانبه داشته است و همچنین قرار است با سران استرالیا، هند و ژاپن به صورت مجازی دیدارکند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما