هشدار وزارت بهداشت درباره عنبرنسارا

کدخبر: 401035
وزارت بهداشت اعلام کرد:هرگونه تبلیغ با هدف تشویق مردم به مصرف انواع محصولات دخانی مانند سیگار و عنبر نسارا ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود.

بهزاد ولی‌زاده، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت ایران درباره افزایش تبلیغات مربوط به «عنبر نسارا» در این کشور گفت: هرگونه تبلیغ با هدف تشویق مردم به مصرف انواع محصولات دخانی مانند سیگار و عنبر نسارا ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ولی‌زاده در خصوص تبلیغ عنبر نسارا، اظهار داشت: هرگونه تبلیغ با هدف تشویق مردم به مصرف انواع محصولات دخانی مانند سیگار و عنبر نسارا ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود. اگر شرکتی عنبر نسارا را مانند سیگار تولید کرده به فروش برساند و بر روی پاکت‌های آن تبلیغاتی مبنی بر درمان انواع بیماری‌ها را درج کند، تخلف کرده است.

وی افزود: بر اساس ماده 3 قانون جامع کنترل دخانیات هرگونه تبلیغ و تشویق مردم به مصرف انواع محصولات دخانی ممنوع است و انجام این کار بر اساس قانون 44 میلیون تومان جریمه دارد.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت ایران تصریح کرد: در حال حاضر هیچ محصول دخانی مانند عنبر نسارا و سیگار از سازمان غذا و دارو مجوز عرضه و مصرف نگرفته‌اند و تبلیغ اینگونه مواد تخلف محسوب می‌شود.

گفتنی است طی ماه‌های اخیر به ویژه با شیوع ویروس کرونا تبلیغ و فروش ماده دخانی عنبر نسارا «سرگین الاغ ماده» در ایران افزایش یافته است.

 

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما