آمریکا گندم سرقتی سوریه را به عراق منتقل کرد

کدخبر: 401583
اقتصادنیوز : منابع رسمی سوریه شامگاه پنجشنبه گزارش دادند، نیروهای آمریکایی ۱۸ کامیون حامل گندم سرقت شده سوریه را به عراق منتقل کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،«سانا» اعلام کرد: این کامیون‌ها، غلات سرقت شده را از طریق گذرگاه "سیمالکا" در  منطقه "المالکیه" در حومه «الحسکه» به شمال عراق انتقال دادند.

اشغالگران آمریکایی از گذرگاه سیمالکا و نیز گذرگاه غیر قانونی " الولید" برای انتقال ثروت های سرقت شده مردم سوریه از جمله غلات و نفت استفاده می کنند.

نظامیان اشغالگر آمریکایی طی ماههای اخیر به سرقت ذخایر غذایی سوریه ادامه داده‌اند و این اقدامات با همدستی نیروهای دمکراتیک سوریه «قسد» در نقاط مرزی سوریه انجام گرفته است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام می داد.

 

 

تیتر یک
  • رکوردهای بازار سهام در هفته گذشته؛

    در هفته اخیر علاوه بر ریزش شاخص بورس، بازار با افزایش خروج پول حقیقی و رشد مازاد عرضه روبه‌رو بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما