هشدار مدیریت بحران: گردشگران روز طبیعت کنار رودخانه ها اتراق نکنند

کدخبر: 402596
اقتصاد نیوز : فرهاد عبدالعلی پور در جلسه مدیریت بحران شهرستان اردبیل اظهار کرد: در روزهای پایانی هفته وزش تندباد شدید در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل احتمال به وجود آمدن خسارت ها را بالا برده که اگر مراقبت نکنیم این تندباد شدید می تواند آسیب های جدی به برخی از تأسیسات شهری و روستایی وارد کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: در روزهای پایانی هفته وزش تندباد شدید مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

فرهاد عبدالعلی پور در جلسه مدیریت بحران شهرستان اردبیل اظهار کرد: در روزهای پایانی هفته وزش تندباد شدید در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل احتمال به وجود آمدن خسارت ها را بالا برده که اگر مراقبت نکنیم این تندباد شدید می تواند آسیب های جدی به برخی از تأسیسات شهری و روستایی وارد کند.

وی شدت وزش باد را در برخی از مناطق به ویژه گرمی و خلخال بسیار بالا اعلام کرد و گفت: امیدواریم هموطنان در نگهداری از تأسیسات خود به ویژه تأسیسات بخش کشاورزی، دامداری ها و گلخانه ها مراقبت های لازم را انجام داده و مواظب شکسته شدن درختان و همچنین تابلوهای تبلیغاتی، بنرها و سایر اجسام معلق باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل تصریح کرد: تندباد شدید احتمال توقف پروازهای فرودگاه اردبیل را نیز رقم خواهد زد و با توجه به نزدیکی روز طبیعت از همشهریان انتظار می رود از اتراق در کنار مسیل ها و رودخانه ها جلوگیری کرده و مراقب طغیان احتمالی رودخانه ها باشند.

اما اداره کل هواشناسی استان اردبیل نیز به آسمان ابری و نیمه ابری امروز شهرهای مختلف استان اشاره کرد و افزود: وزش باد محلی در برخی از مناطق شکل گرفته و جریانات جدید جوی به افزایش بادهای محلی در روزهای آینده منجر شده و باد گرمیج در برخی از مناطق بیش از گذشته نمود پیدا خواهد کرد.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل به گردشگران روز طبیعت اعلام کرد که در روز طبیعت 13 فروردین وضعیت جوی استان نسبتا پایدار و در برخی از مناطق وزش تندبادهای شدید دور از انتظار نخواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما