مربای لاکچری که قیمت هر قاشق آن30 هزارتومان است + دستور پخت

کدخبر: 402733
اقتصادنیوز: نشریه ویکی‌خوشمزه در ویژه‌نامه نوروزی خود دستور تهیه یکی از لاکچری‌ترین مرباهای جهان را منتشر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز با یک حساب سرانگشتی درخواهید یافت که هزینه هر قاشق مرباخوری این خوراکی حدود 20 تا 30 هزارتومان خواهد شد.

مواد لازم:

گردو: ۱۰۰ گرم
پسته: ۱۰۰ گرم
بادام: ۱۰۰ گرم
فندق: ۱۰۰ گرم
آب: ۲ پیمانه
شکر: ۳ پیمانه
هل: چند عدد
خلال شیرین‌شده‌ی نارنج: ۲ قاشق غذاخوری
خلال شیرین‌شده‌ی پرتقال: ۲ قاشق غذاخوری
خلال شیرین‌شده‌ی گریپ‌فروت: ۲ قاشق غذاخوری
جوهرلیمو: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

  • طرز تهیه:

گردو، پسته و بادام را به طور جداگانه چند ساعت در آب خیس کنید. سپس پوست آن‌ها را بگیرید. سپس آن‌ها را روی دستمال تمیزی پهن کنید تا خشک شوند.
فندق‌ها را در سینی فر ریخته و حدود ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید و در این فاصله یکی دو بار آن‌ها را زیر و رو کنید. سپس آن‌ها را در میان دو کف‌دست مالش دهید تا پوست آنها جدا شود. آب و شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا کمی قوام بیاید. سپس هل، خلال نارنج، پرتقال و گریپ‌فروت را اضافه کرده و چند دقیقه بجوشانید. سپس جوهرلیمو را اضافه کنید و پس از چند دقیقه فندق را به شیره‌ی در حال جوش اضافه کرده و صبر کنید تا یک جوش کوچک دیگر هم بزند.
سپس حرارت را خاموش کنید و بگذارید تا شیره کمی خنک شود. بعد گردو، پسته و بادام را به شیره‌ی ولرم اضافه کرده و صبر کنید تا شیره کاملاً سرد شود. بعد ظرف مربا را به مدت یک هفته و بدون در داخل یخچال قرار دهید تا شیره به خرد آجیل برود. سپس آن را در ظرف مورد نظر ریخته و سرو کنید. این مربا را می‌توانید در فریزر هم نگهداری کنید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما