سوتی بزرگ ترامپ؛ تحریم رستوران ایتالیایی به‌جای شرکت نفتی ونزوئلا!

کدخبر: 403238
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور پیشین آمریکا به اشتباه، در عوض یک شرکت نفت در ونزوئلا، تحریم‌هایی را علیه یک رستوران ایتالیایی وضع کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز امروز (یک‌شنبه) در گزارشی از اشتباه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، در وضع تحریم علیه یک رستوران ایتالیایی در عوض شرکت نفتی در ونزوئلا خبر داد.

این خبرگزاری نوشت: «دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ یک شبکه از افراد و شرکت‌های نفتی مرتبط با شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا (PDVSA) را تحریم کرده است. رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در نظر داشت تا با این اقدام نیکلاس مادورو را مجبور به استعفا کند.»

رویترز در ادامه گزارش داد: «در روز‌های آخر ریاست ترامپ بر کاخ سفید دولت آمریکا تحریم‌هایی را علیه شخصی از ایتالیا وضع کرد و او را متهم به ارتباط با شرکت نفت ونزوئلا دانست.»

این شخص مدیر یک رستوران ایتالیایی بود که از خبر این تحریم‌ها بسیار شوکه شد. نام این فرد با مدیر یک شرکت نفت از ونزوئلا یکسان بود.

هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا این اشتباه را متوجه و آن را رفع کرده است. این نهاد آمریکایی در این باره اعلام کرد: «مشخص شد این رستوران و شرکت نفت را دو شخص متفاوت از هم اداره می‌کنند و تنها نامشان یکسان است.»

در لیست جدید تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا که در تاریخ ۳۱ ماه مارس منتشر شد نام این رستوران و شرکت نفت حذف شده بود.

همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: «یک شرکت کار‌های گرافیکی نیز به اشتباه تحریم شده بود. نام مدیر این شرکت نیز با نام آن دو نفر یکسان بود.»

یکی از مقامات متخصص در زمینه تحریم‌ها در این باره به رویترز گفت: «در روز‌های آخر دولت ترامپ، مقامات با عجله بسیار تحریم‌هایی علیه ایران، چین و ونزوئلا وضع کردند. وقتی اینچنین شتاب‌زده عمل کنید اشتباه هم مرتکب خواهید شد.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما