بمب کرونا منفجر شد /پروتکل ها را جدی بگیرید

کدخبر: 404201
اقتصاد نیوز : عزیزاله شهبازی، استاندار البرز گفت: اکنون 5 شهرستان البرز در وضعیت قرمز و 2 شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و با این روند افزایشی بستری‌ها، اوضاع بدتر هم می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که عصر امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه بمب کرونا منفجر شد، اظهار داشت: شمار مبتلایان به بیماری منحوس کرونا با شدت رو به افزایش است و به تبع آن آمار بستری‌ها و مرگ و میرهای ناشی از آن نیز بالا می‌رود.

وی افزود: مصوبات ستادهای ملی و استانی بر اساس خرد جمعی و بحث و تبادل نظر با اعضا است و همواره تدابیری اتخاذ شده که تاثیر بالایی در مدیریت بیماری کرونا دارد.

استاندار البرز بیان کرد: اکنون 5 شهرستان البرز در وضعیت قرمز و 2 شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و با این روند افزایشی بستری‌ها، اوضاع بدتر هم می شود.

شهبازی تصریح کرد: جای خرسندی دارد که مردم البرز از ابتدای شیوع کرونا در کنار مسئولان برای اجرای مصوبات و دستورالعمل‌های ستادهای ملی و استانی، تعامل سازنده ای داشتند.

استاندار البرز گفت: بر این اساس در هیچ یک از موج‌های شیوع کرونا با بحران و وضعیت حادی مواجه نشدیم از این رو انتظار می‌رود اکنون نیز این همراهی را افزایش دهند چراکه این بار با وضعیت حساس تری رو به رو هستیم.

وی با قدردانی از تلاش های کادر بهداشت و درمان، افزود: پس از گذشت یک سال و 3 ماه از شیوع کرونا، تکالیف و مسئولیت‌های هر بخش و مسئولی مشخص است بنابراین باید در راستای انجام آنها اهتمام ویژه تری داشته باشند.

شهبازی گفت: قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا باید نظارت جدی و کافی بر روند اعمال قوانین نسبت به شرایط را داشته باشد.

وی افزود: سازمان صمت و اتاق اصناف نیز باید در خصوص اعمال محدودیت‌ها برای کسبه وارد عمل شوند تا از تراکم جمعیت در بازارها و مراکز خرید کاسته شود.

استاندار البرز پرهیز از حضور در اجتماعات و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مهمترین اصل برای توقف شیوع کرونا دانست و گفت: مجموعه صنوف در البرز همواره برای اعمال مصوبات ستاد مقابله با کرونا پیشقدم بوده اند و این همراهی قابل تقدیر است.

وی افزود: باید در خصوص کسانی که با وجود تست مثبت کرونا از قرنطینه خارج شدند نیز برخورد قانونی جدی صورت گیرد.

شهبازی گفت: کسانی که با عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای دیگران خطرساز می شوند باید مورد مجازات قرار گیرند.

وی افزود: تمامی بیمارستان‌ها پای کار باشند و تخت‌های قرنطینه در البرز راه اندازی شوند.

استاندار البرز گفت: طی چند مکاتبه، درخواست اخذ واکسن کرونا را از وزارتخانه مربوطه مطرح کرده این و در انتظار پاسخ هستیم.

وی افزود: کالاهای اساسی مردم در البرز به اندازه کافی تامین شده و بر این اساس هیچ صفی تشکیل نمی‌شود و اگر صف تشکیل شود باید مسئولان مربوطه پاسخگو باشند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما