استانداردهای عجیب زیبایی در جهان+عکس

کدخبر: 406106
اقتصادنیوز :معیار‌های زیبایی در کشور‌های مختلف متفاوت است و برخی از آن‌ها آنقدر عجیب هستند که بیشتر به اتفاقات در فیلم‌ها و داستان‌ها شبیه‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، استاندارد‌های زیبایی از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر و از یک ملت به ملت دیگر متفاوت است. زیبایی گرچه نسبی است، اما هر فرهنگ ترجیحات خاص خود را دارد. کسانی که زیبایی را در سفیدی پوست می‌بینند و کسانی که آن را در سبزه بودن می‌بینند، برخی از کشور‌ها ملاک زیبایی برایشان قد بلند است. در برخی از کشورها و قبایل اما مردم خصوصا زنان به خودشان آسیب می‌زنند تا زیباتر به نظر برسند. زیبایی حتی به قیمت بیماری و از دست دادن جان.

شاید این ملاک و معیار‌های زیبایی برای ما عجیب به نظر برسند در ادامه عجیب‌ترین استاندارد‌های زیبایی که در جهان وجود دارد را بررسی کردیم که مشاهده می‌کنید:

دندان‌های کج

عجیب ترین استانداردهای زیبایی در جهان

اگرچه مرتب و یکدست بودن دندان‌ها در بسیاری از فرهنگ‌های جهان یکی از معیار‌های زیبایی در نظر گرفته شده، روشی که بسیاری را وادار به صرف مبالغ هنگفتی برای به دست آوردن لبخندی کامل می‌کند، اما در ژاپن کاملا متفاوت است و دندان‌های نامرتب و کج یکی از معیار‌های جذابیت و زیبایی است.

زخم‌های عجیب

عجیب ترین استانداردهای زیبایی در جهان

فرهنگ گسترده‌ای در کشور‌های آفریقا وجود دارد، جایی که به طور خاص مردم بدن خود را سوراخ می‌کنند بدنشان را با انواع مختلفی از زخم‌ها می‌پوشانند که نشانه زیبایی است. ممکن است فکر کنید که این یک اهانت به بدن و برخلاف آفرینش خدا است، اما برای مردمان این قبایل به معیاری برای زیبایی تبدیل شده است.

صورت قلب

عجیب ترین استانداردهای زیبایی در جهان

شکل صورت‌های انسان بین صورت‌های گرد، بیضی، مربعی و قلبی شکل متفاوت است و چهارمی یکی از مشهورترین علائم زیبایی در کره جنوبی است، تا حدی که تعداد زیادی از زنان برای به دست آوردن چهره‌ای به شکل قلب تحت عمل جراحی زیبایی قرار می‌گیرند. علی رغم این واقعیت که جراحی مورد نیاز برای این کار بسیار پیچیده است و در چند مرحله انجام می‌شود، و علی رغم اثرات منفی آن، از جمله مشکل خوردن غذا‌های جامد، که نیاز به جویدن قوی دارد، و در نتیجه از بین رفتن برخی از استخوان‌های صورت و مجسمه سازی استخوان چانه باز هم زنان کره‌ای صورتشان را قلبی می‌کنند تا زیبا به نظر برسند.

چاقی

خانم چاق

چاقی نشانه زیبایی در موریتانی است و همین موضع والدین را وادار می‌کند تا دختران خود را برای افزایش وزن به مزارع اختصاصی بفرستند، تا در آنجا چاق بشوند تا بتواند ازدواج کند، این مزارع جایی هستند که دختران در آنجا با حرص غذا می‌خورند، تعداد کالری دریافتی آن‌ها در روز به ۱۶ هزار کالری می‌رسد، اگرچه خوردن فقط ۱۵۰۰ کالری در روز امری طبیعی است، اما در این مزارع برعکس است و همین موضوع باعث می‌شود بسیاری از دختران آنجا از نظر معده آسیب پذیر باشند.

رنگ پریدگی

عجیب ترین استانداردهای زیبایی در جهان

رنگ پریدگی پوست در بسیاری از کشور‌های آسیایی نشانه زیبایی به حساب می‌آید. فروشگاه‌هایی هستند که محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها و مرطوب کننده‌هایی که با آن‌ها صورت رنگ پریده می‌شود، فروخته می‌شوند؛ بنابراین ما متوجه می‌شویم چینی‌ها مشتاق استفاده از ماسک‌های صورت برای رنگ پریده شدن پوست صورتشان هستند.

پیشانی بلند

عجیب ترین استانداردهای زیبایی در جهان

در قبیله Fula در آفریقا، زنان مو‌های سر خود را می‌تراشند تا پیشانی بلندتری داشته باشند که به نظر آن‌ها یکی از نشانه‌های زیبایی است. همین اتفاق در قرون وسطی در اروپا رخ می‌داد، جایی که زنان تقریبا نیمی از مو‌های خود را برای داشتن پیشانی پهن به نشانه زیبایی می‌تراشیدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما