اظهارات مهم اولیانوف درباره مذاکرات وین

کدخبر: 406531
اقتصاد نیوز : نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین گفت: طبق تصمیم کمیسیون مشترک برجام، گروه‌های کاری در وین به فعالیت خود درباره برداشته شدن تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای دیروز بعد از ظهر و امروز ادامه دادند. کار آن‌ها آسان نیست، اما این روند در جریان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: طبق تصمیم کمیسیون مشترک برجام، گروه‌های کاری در وین به فعالیت خود درباره برداشته شدن تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای دیروز بعد از ظهر و امروز ادامه دادند. کار آن‌ها آسان نیست، اما این روند در جریان است.

به گفته برخی منابع دیپلماتیک، مأموریت مذاکرات در مرحله آینده به کارگروه‌ها سپرده خواهد شد که جزئیات موضوع را بررسی خواهند کرد.

در خصوص جزئیات دشواری‌هایی وجود دارد؛ به همین سبب نماینده روسیه در این مذاکرات گفت این گروه‌ها بدون توقف طی روز‌های آینده به فعالیت خود ادامه می‌دهند تا در دستیابی به نتیجه سرعت ایجاد شود. به شکل کلی، مذاکرات طی نشست‌های آینده در خصوص جزئیات مربوط به تحریم‌هایی خواهد بود که آمریکا باید آن‌ها را لغو کند و از سوی دیگر، درباره گام‌هایی گفت‌وگو خواهد شد که ایران باید اتخاذ کند. به طور خلاصه واضح و روشن است که طرف‌ها توانستند از رفتن به سمت بن بست خودداری کنند؛ اما راه برای رسیدن به توافق، همچنان طولانی است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما