رستم قاسمی: رئیسی گفت کاندیدا نمی‌شود

کدخبر: 408540
قاسمی درباره برنامه خود برای مقابله با آسیب های اجتماعی، گفت: ریشه اصلی آسیب های اجتماعی ، مسایل اقتصادی است که با حل مشکلات اقتصادی می توان بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی را حل کرد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رستم قاسمی گفت: آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد. من اگر انتخاب شوم، خودم فرمان مذاکره را بدست می گیرم و با اقتدار مذاکره می کنم.

رستم قاسمی در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه ما در پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم که با این فرمان قادر به عبور از این شرایط نیستیم، اظهار کرد: دو اقدام طراحی کرده ام که برنامه اول برای بهبود معیشت پنجاه میلیون ایرانی است که به زیر خط فقر کوچ کرده اند که در ادامه این برنامه را تقدیم مردم می کنیم. گام دوم تغییر ریل گذاری کشور در زمینه اقتصاد و اصلاحات بانکی است.

وی در ادامه اظهار کرد:  اقتدار دولت در حوزه اقتصادی، اجتماعی و اقتدار در مقابله با مخالفان تغییر لازم است. اگر بخواهیم از مشکلات کشور از جمله فساد عبور کنیم باید سازوکاری در زمینه بهره وری و تولید، آموزش  و شفافیت تهیه کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره عملیاتی ترین برنامه خود برای ریل گذاری اقتصادی، تصریح کرد: امروز از نظر اقتصادی در رده صدم در دنیا هستیم. درآمد سرانه ما تناسبی با امکانات کشور ندارد. فاصله عرضه و تقاضا در عرصه مسکن خیلی زیاد شده است، ولی ساخت یک میلیون مسکن در سال می تواند اشتغال و رونق اقتصادی ایجاد کند. باید نظام بانکداری را تغییر دهیم. متاسفانه بورس که می توانست امید در بازار سرمایه باشد، به ناامیدی مردم تبدیل شده است. احیای بورس می تواند موجب رونق اقتصادی شود.

قاسمی درباره برنامه خود برای مقابله با آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: ریشه اصلی آسیب های اجتماعی ، مسایل اقتصادی است که با حل مشکلات اقتصادی می توان بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی را حل کرد.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در پاسخ به انتقادی درباره حضور نظامیان در انتخابات، گفت: به لحاظ قانونی نظامیان می توانند در انتخابات شرکت کنند. در قانون انتخابات ریاست جمهوری نیازی به استعفا از ساختار نظامی وجود ندارد. بسیاری از روسای جمهوری کشورهای مختلف در دوره بحران نظامی بوده اند. ۳۱ رییس جمهور آمریکا نظامی بوده اند. در روسیه سال ها شاهد حضور پوتین هستیم که فردی نظامی و امنیتی است. افتخارم این است که عضو سپاه هستم. بعد جنگ، عمرم را در اقتصاد، آبادانی و سازندگی کشور گذرانده و در بسیاری از پروژه های زیربنایی کشور حضور داشته ام. فکر می کنم با تفکر مهندسی می توان مشکلات کشور را حل کرد.

قاسمی در پاسخ به پرسشی درباره معرفی کابینه خود، اظهار کرد: برای معرفی کابینه زود است و باید جلوتر برویم ولی تیم همکار خود را به زودی به مردم معرفی می کنم. حداقل پنجاه درصد همکاران من از جوانان خواهند بود.

اگر رئیس جمهور شوم، خودم فرمان مذاکره را بدست می گیرم /رئیسی گفت کاندیدا نمی شود

وی در پاسخ به این پرسش که امکان اجماع درباره رییسی وجود دارد، گفت: در مجموعه اردوگاه انقلابیون نیاز به اجماع است و اجماع را باید به زمان خود بسپاریم. دو ماه پیش با رییسی ملاقات داشته ام و آنجا گفتند برنامه ای برای حضور ندارد و از برنامه جدید ایشان اطلاعی ندارم. من برنامه دومی برای کنار رفتن به نفع کسی ندارم.

وی درباره موضع خود نسبت به مذاکرات وین، تصریح کرد: جمهوری اسلامی همیشه دنبال تنش زدایی بوده است. به جز رژیم صهیونیستی با همه کشورها اهل تعامل هستیم. ما مسیر طولانی از مذاکره را انجام دادیم. با وجود همه انتقادها به برجام، این توافق بین المللی  امضا شد اما در دوره اجرای برجام شاهد تحریم های جدیدی علیه کشورمان بودیم در حالیکه ایران همواره به تعهدات خود عمل کرد. آمریکا بدون هیچ بهانه ای از برجام خارج شد و یکبار دیگر بی اعتمادی خود را به اثبات رساندند و تحریم های حداکثری را دوباره اعمال کردند. جو بایدن اساسا مبتکر تحریم ها و موافق برجام است. آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد. من اگر انتخاب شوم، خودم فرمان مذاکره را بدست می گیرم و با اقتدار مذاکره می کنم.

قاسمی درباره اظهارات خود درباره ارسال سلاح به یمن و تکذیب آن توسط وزارت خارجه، گفت: من در مصاحبه های پیشین خود درباره اقدامات در سوریه و یمن صحبت کرده ام. در خصوص مصاحبه انصارالله باید به ترجمه مصاحبه رجوع شود.

وی هم‌چنین درباره فایل صوتی منتشر شده از ظریف درباره شهید سردار سلیمانی گفت: من پس از پایان دولت دهم در کنار شهید سلیمانی در سفرهای متعدد ایشان به کشورهای منطقه بودم. حق او این صحبت ها نبود. او به کشور خدمت کرد و قهرمان تاریخ ایران است. او خود را سرباز کوچک وطن می دانست و هیچ لقب دیگری برای خود قائل نبود. شهید سلیمانی به دنبال شهادت بود.

وی ادامه داد: گله مندیم که در این شرایط این مطالب درباره شهید سلیمانی آن هم از طریق رسانه های دشمن منتشر می شود.

وی درباره میزان اختیارات رییس جمهور در کشور، خاطرنشان کرد: روسای جمهور اواخر دولت خود می گویند اجازه کار نمی دهند که این ظلمی است به مردم کشور. رییس جمهور باید قانون اساسی را مطالعه کرده باشد و مسئولیت رییس جمهور را بشناسد. این که گفته می شود «نمی گذارند» دیگر برای مردم ما قابل قبول نیست. بعضی هم متاسفانه  از خط قرمز  نظام هم خارج می شوند.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباره برخی اظهارات درباره انقلابی بودن و غیرانقلابی بودن مردم، تصریح کرد: من سربازی شهید سلیمانی را داشته ام و معتقدم همه مردم ایران انقلابی هستند. شما آمار حضور مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی را مشاهده کنید. من مردم را خط کشی نمی کنم و تفکیکی برای انقلابی و غیرانقلابی بودن مردم قائل  نیستم.

وزیر نفت دولت احمدی نژاد در پاسخ به پرسشی در خصوص  اظهارات امام خمینی(ره) درباره عدم دخالت نظامیان در مسایل سیاسی، گفت: امام خمینی(ره) می فرمایند که نیروهای مسلح در احزاب و دسته های سیاسی شرکت نکنند. حضور نظامیان در دسته بندی های سیاسی  هم ممنوع است اما حضور در انتخابات ممنوع نیست زیرا ما نگاه حزبی نداریم و دنبال خدمت به کشور هستیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما