عراقچی: هنوز چالش‌های سخت بزرگی داریم/دو‌ کارگروه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها وارد نگارش خواهند شد

کدخبر: 408631
اقتصاد نیوز : معاون وزیر امور خارجه با بیان این که هنوز چالش های سخت بزرگ تری داریم که به راه حل هایی برای آنها نرسیده ایم، گفت: دو ‌کارگروه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها در وین وارد نگارش خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در نشست کمیسیون مشترک برجام در گفت و گویی بعد ار نشست امروز (سه شنبه) وین گفت: هنوز چالش‌های سخت بزرگ تری داریم که هنوز به راه حل‌هایی برای آن‌ها نرسیدیم. همه هیأت‌ها تلاش می‌کنند که برای این چالش‌ها راه حل پیدا کنند و ممکن است برسیم یا نرسیم، ولی چالش‌های بزرگ وجود دارد و در کنارش جزییات بسیار سختی وجود دارد که لازم است کلمه به کلمه و عبارت به عبارت بتوانیم درباره آن‌ها توافق کنیم.

وی افزود: روند در مسیر درستی قرار دارد، هم چالش‌های سخت داریم و هم جزییات سخت در کنار آن.

معاون وزیر خارجه اظهار کرد: کارگروه‌ها از امروز کار خودشان را آغاز خواهند کرد، هرگاه نیاز باشد که ما در یک جمع بزرگتری روند کار این کارگروه‌ها را بررسی کنیم و اگر لازم است گره‌ای باز کنیم یا تسهیلاتی قائل شویم، جلسه کمیسیون مشترک را تشکیل خواهیم داد.

وی افزود: الان قرار مشخصی نداریم. الان قرار و تمرکز ما روی کارگروه‌های سه گانه است. دو‌کارگروه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها وارد نگارش خواهند شد و کارگروه سوم هنوز باید در خصوص کلان بحث‌ها و چگونگی انجام بحث‌های مربوط به راستی‌آزمایی باید بحث داشته باشند تا بتوانیم در سطح کلان به راه حل دست پیداکنیم.

تیتر یک
  • پیشنهاد نیویورک تایمز برای گام پس از احیای برجام

    اقتصادنیوز؛ هیئت تحریریه نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای با ابراز امیدواری نسبت به حصول توافق احیای برجام، به دولت آمریکا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما