هشدار عجیب کره‌ شمالی به شهروندانش!

کدخبر: ۴۱۰۸۵۲
کره شمالی از شهروندان خود خواست تا اعلامیه‌های ارسالی از طریق بالن هایی از سوی کره جنوبی را هرگز قرائت نکنند؛ زیرا ممکن است این اوراق به ویروس کرونا آلوده باشند.
هشدار عجیب کره‌ شمالی به شهروندانش!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، کره شمالی اعلام کرد که همسایه جنوبی این کشور احتمالاً از طریق ارسال بالُن‌های آلوده به کرونا بر فراز خاک کره شمالی، اهالی این کشور را آلوده می کند.

یونهاپ گزارش داد، کره شمالی از شهروندان خود خواست تا اعلامیه‌های ارسالی از طریق بالن هایی از سوی کره جنوبی را هرگز قرائت نکنند؛ زیرا ممکن است این اوراق به ویروس کرونا آلوده باشند.

رسانه های این کشور در این باره اعلام کردند: وقتی با جسم عجیبی که پرواز می‌کند مواجه می‌شویم، باید آنها را به عنوان راهی احتمالی برای انتقال ویروس مخرب به جای پدیده‌ای طبیعی در نظر بگیریم.

گفتنی است که «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی پیشتر اعلام کرده بود که شیوع ویروس کرونا در این کشور را به صورت کامل مهار کرده است.

«کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی که یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های سیاسی این کشور است پیشتر به کره جنوبی درباره اعلامیه‌هایی که در نوار مرزی علیه پیونگ یانگ منتشر می‌شود؛ هشدار داده بود.

ظاهراً این اعلامیه‌ها از سوی اتباع کره شمالی که به آن سوی مرز گریخته‌اند؛ منتشر می‌شود و پیونگ یانگ از بابت اینکه سئول مانع انتشار آنها نمی‌شود؛ شاکی است.

یو جونگ در این باره هشدار داد: این اقدام را جداً تحریک آمیز تلقی می‌کنیم و به دنبال پاسخی مناسب هستیم.

این اظهارات بعد از آن ایراد شد که یکی از گروه‌های مخالف پیونگ یانگ از انتشار ۵۰۰ هزار اعلامیه، ۵۰۰ کتابچه راهنما و ۵ هزار اسکناس یک دلاری از طریق ۱۰ عدد بالون در مجاورت یکی از درگاه‌های مرزی کره شمالی خبر داد.

این در حالی است که کره جنوبی انتشار اعلامیه در نوار مرزی را ممنوع کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید