رام امانوئل از سوی بایدن سفیر آمریکا در ژاپن شد

کدخبر: 411466
اقتصاد نیوز : سفیر آمریکا در ژاپن، یکی از مهمترین پست‌های دیپلماتیک واشنگتن است و توکیو یکی از متحدان اصلی و مهم آمریکا به شمار می رود و این مساله زمانی جلوه کرد که یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن نخستین رهبر خارجی بود که در کاخ سفید با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه فایننشال تایمز نوشت، بایدن، "رام امانوئل"، شهردار سابق شیکاگو و رئیس دفتر کارمندان اوباما را به عنوان سفیر آمریکا در ژاپن انتخاب کرده است.

گمانه زنی‌هایی درباره اینکه امانوئل سفیر آمریکا در چین شود، وجود داشت اما انتظار می‌رود که این سمت به نیک برنز، دیپلمات ارشد سابق آمریکا برسد.

سفیر آمریکا در ژاپن، یکی از مهمترین پست‌های دیپلماتیک واشنگتن است و توکیو یکی از متحدان اصلی و مهم آمریکا به شمار می رود و این مساله زمانی جلوه کرد که یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن نخستین رهبر خارجی بود که در کاخ سفید با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد.

در این نشست، آمریکا و ژاپن وعده همکاری در کنار یکدیگر در مقابل چین را داده و در بیانیه‌ای مشترک خواستار گفت‌وگوهای ادامه‌دار شده و نگرانی‌هایشان را درباره افزایش و رشد نظامی‌گری چین در منطقه و همچنین اقدامات سرکوبگرایانه پکن در سین‌کیانگ، هنگ کنگ و تنش‌ها با تایوان ابراز داشتند.

انتصاب رام امانوئل یهودی ادامه یک سنت قدیمی در همکاری دیپلماتیک با توکیوست.

امانوئل در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس دفتر کارمندان او و همچنین دو دوره شهردار شیکاگو بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما