۷ تکنیک باورنکردنی برای مدیریت استرس در شرایط بحرانی

کدخبر: ۴۱۱۸۴۲
در این دنیا هیچکس را پیدا نخواهید کرد که به شما بگوید در زندگی خود استرس را تجربه نکرده است. استرس بر همه ما تأثیر می‌گذارد.
۷ تکنیک باورنکردنی برای مدیریت استرس در شرایط بحرانی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برخی شاید در کنترل تاثیرات منفی استرس بر زندگی قدرت داشته باشند و برخی نیز شاید مغلوب قدرت مخرب آن در زندگی خود شوند. کسی که می‌تواند استرس را در زندگی شما کنترل کند، شما هستید. همچنین این مسئولیت شماست که درمورد چگونگی زندگی خود می‌توانید پاسخگو باشید.

۷ تکنیک مدیریت استرس یک جعبه ابزار از استراتژی‌ها را تشکیل می‌دهد که می‌توانید در هر زمان که احساس استرس می‌کنید و می‌خواهید زندگی خود را به حالت قبل برگردانید از آن‌ها استفاده کنید. هرچه بیشتر از این ابزار‌ها استفاده کنید، در کنترل سطح استرس خود نیز پیشگیرانه عمل خواهید کرد. با کنترل استرس خود، تأثیر منفی آن را بر کیفیت زندگی خود را به حداقل می‌رسانید.

فایده‌ای را که هنگام کنترل فشار روحی خود به دست خواهید آورد، یادداشت کنید

هنگام ایجاد تغییر یا اجرای هر چیز جدید در زندگی، مهم است که مزایای آن را برای خود روشن کنید. وقتی مزیت‌های انجام یک کار را برای خود می‌نویسید در واقع انگیزه بیشتری برای انجام دادن آن کار‌ها به دست خواهید آورد. وقتی که این ۵ مزیت را نوشتید، این ۲ سوال را از خود بپرسید:

"هدفی که می‌خواهم به آن برسم چیست؟ "

"منافع من برای دستیابی به این هدف چیست؟ "

 خودشناسی

مدتی را صرف شناختن خود، شخصیت، نقاط قوت، کار‌هایی که دوست ندارید انجام دهید و دوست دارید انجام دهید. هدف از این تمرین آگاهی بیشتر از خود است تا بتوانید به سرعت بفهمید چه چیز‌هایی در زندگی شما را تحت فشار قرار می‌دهند و چگونه می‌توانید این فعالیت‌ها را مدیریت کنید تا تأثیر منفی بر زندگی شما نداشته باشد. وقتی بدانید که هستید و چه چیز‌هایی برای شما مهم است، برای مدیریت فعالیت‌های منفی عملکرد بهتری خواهید داشت.

به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم در زندگی باعث ایجاد انعطاف پذیری جسمی برای کنترل استرس می‌شود. بدن شما در صورت تناسب بهتر می‌تواند با استرس مبارزه کند. در کنار ورزش منظم، داشتن وعده‌های غذایی سالم و متعادل به همان اندازه مهم است.

تکنیک‌های آرامش را یاد بگیرید و تمرین کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که مدیتیشن روزانه ممکن است مسیر‌های عصبی مغز را تغییر دهد و شما را در برابر استرس مقاوم کند. روش‌های آرام سازی که می‌توانید برای مدیریت استرس امتحان کنید، مدیتیشن، یوگا یا تای چی است. شما در زندگی خود همیشه با استرس روبرو خواهید شد و با آرامش ذهن خود به بدن خود زمان می‌دهید تا از این حوادث استرس زا بهبود یابد و به خوبی گذر کند.

 متعهد شوید که وقت خود را با افرادی که لبخند می‌زنند بگذرانید

هرچه استرس بیشتری داشته باشیم، احتمال خارج شدن از حلقه دوستان و خانواده بیشتر است. استرس، اگر این اجازه را بدهیم، استرس می‌تواند زندگی ما را از نظر جسمی و روحی تحت تاثیر قرار دهد. در اطراف خود با افرادی که برای شما شادی، تشویق و حمایت به ارمغان می‌آورند ارتباط داشته باشید.

هنگامی که شما توسط افرادی احاطه شده اید که شما را دوست دارند و از شما حمایت می‌کنند. خندیدن با صدای بلند و خندیدن زیاد راهی عالی برای مدیریت سطح استرس در زندگی شما است. هرچه در زندگی بیشتر بخندید، "کیفیت زندگی" شما بهتر خواهد شد.

سپاسگزار باشید

سپاسگزاری یکی از موثرترین راه‌ها برای کنترل موفقیت آمیز استرس در زندگی شما است. هر روز سعی کنید تا چیز‌هایی را بابت آن‌ها سپاسگذار هستید را یادداشت کنید و برای خود یادآوری کنید. این کار یک چشم انداز خوش بینانه و امیدوار کننده از زندگی شما را در حال حاضر به شما می‌دهد. برای مدیریت موفقیت آمیز استرس در زندگی، خوش بینی و امید دو ماده اصلی مورد نیاز شما هستند. بدون آن‌ها توانایی شما در مدیریت موثر استرس بسیار دشوارتر است.

 متعهد به اقدام و انجام آن

اگر اجازه دهید استرس به زندگی شما نفوذ کند به راحتی میتواند زندگی شما را تسخیر کند و اجازه هیچ کاری را به شما ندهد. ما در دنیای تغییر و اختلال مداوم زندگی می‌کنیم، بنابراین همیشه با تهدیدی به نام استرس رو به رو خواهید بود. متعهد شوید که برای مدیریت تأثیری که استرس بر زندگی شما دارد، اقدامی انجام دهید و در این باره کاری انجام دهید. شما تنها کسی هستید که قدرت انجام آن را دارید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی