قول سخنگوی شورای نگهبان در مورد بررسی صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات 1400

کدخبر: 414146
اقتصاد نیوز : سخنگوی شورای نگهبان گفت: دقت‌ها در بررسی پرونده داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری زیاد است، اما در تلاش هستیم تا پایان پنج روز دوم، نتایج را اعلام کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: ناچار شدیم از مهلت ۵ روز دوم هم استفاده کنیم و امیدواریم که إن‌شاءالله تا پایان وقت قانونی بتوانیم اسامی کسانی را که صلاحیت‌شان احراز شده است به وزارت کشور ارسال کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: دقت‌ها در بررسی پرونده داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری زیاد است، اما در تلاش هستیم تا پایان پنج روز دوم، نتایج را اعلام کنیم.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با شبکه خبر با اشاره به اینکه شورای نگهبان در مهلت ۵ روز دوم بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به سر می‌برد و دقت زیادی برای بررسی مستندات پرونده‌ها لازم است افزود: به همین علت ما ناچار شدیم از مهلت ۵ روز دوم هم استفاده کنیم و امیدواریم که إن‌شاءالله تا پایان وقت قانونی بتوانیم اسامی کسانی را که صلاحیت‌شان احراز شده است به وزارت کشور ارسال کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی از داوطلبان، تبلیغات انتخاباتی خود را از هم‌اکنون به ویژه در فضای مجازی آغاز کرده‌اند گفت: ما این نکته را به مسئولان اجرایی تذکر داده‌ایم که تبلیغات انتخابات بعد از اعلام نتیجه صلاحیت‌ها شروع می‌شود و طبق قانون قبل از آن به‌هیچ‌وجه نامزد‌ها حق تبلیغات ندارند.

کدخدایی افزود: متأسفانه ما با دو مشکل مواجه هستیم و آن اینکه برخی از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند در مناطق مختلف اقدام به سخنرانی می‌کنند که طبق قانون خلاف است و مسأله مهمتر این‌که در فضای مجازی هم با عناوین مختلف حضور دارند و این حضور هم به اعتقاد ما مغایر قوانین است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که آیا قرار نیست با این اقدامات غیر قانونی برخوردی صورت بگیرد؟ گفت: چون مسئولیت بر عهده حوزه اجراست این مسئولان هستند که باید به ما گزارش رسمی اعلام کنند تا ما بتوانیم بررسی کنیم تا در صورت لزوم تذکر داده یا در بررسی‌ها این وضعیت در نظر گرفته شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما