پایان ماموریت نیروهای گارد ملی برای محافظت از کنگره

کدخبر: 414393
اقتصاد نیوز : چهار ماه بعد از حمله هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی و استقرار نیروهای گارد ملی برای محافظت از این منطقه، رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که ماموریت این نیرو بالاخره به پایان رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، براساس گزارش پایگاه خبری هیل، ژنرال «دنیل هاکانسون» رئیس گارد ملی ارتش ایالات متحده روز یک شنبه در جلسه استماعی در سنا در همین زمینه از پایان ماموریت نیروهای خود در روز دوشنبه 23 مه خبر داد.بر این اساس، نیروهای گارد ملی از روز دوشنبه به ماموریت ویژه خود در حفاظت از ساختمان کاپیتول هیل در واشنگتن خاتمه داده و به ماموریتهای عادی خود در پایگاههای اصلی بازمی‌گردند. 

براساس گزارشها، به دنبال عدم تمدید ماموریت نیروهای گارد ملی در واشنگتن، 2149 نیروی گارد ملی طی هفته جاری به پایگاههای اصلی خود بازخواهند گشت.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در ماه مارس گذشته تقاضا کرده بود که 2300 نیروی گارد ملی به مدت دو ماه دیگر در واشنگتن باقی بمانند که این مهلت روز دوشنبه به پایان خواهد رسید و درخواستی برای تمدید ماموریت ارائه نشده است. 

بیش از ۲۰ هزار نظامی آمریکایی بعد از شورش‌های ۶ ژانویه طرفداران دونالد ترامپ در مقابل کنگره، در پایتخت ایالات متحده مستقر شدند.

طبق آمارهای رسمی، شمار نیروهای گارد ملی در اوج تنش تا 26 هزار نفر نیز رسیده بود.

ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند. 


 

تیتر یک
  • فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را به‌روزرسانی کرد؛

    اقتصادنیوز: بانک فدرال انتظارات تورمی خود را افزایش داده و انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما