امارات رسما تهدید شد؛ شعله‌های آتش به شما خواهد رسید

کدخبر: 416090
اقتصاد نیوز : دولت نجات ملی صنعا، وابسته به جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه اقدامات اشغالگران در جزایر یمنی ناقض قوانین بین‌المللی و محرک مردم این کشور هستند، تاکید کرد که صبر این ملت هرگز طولانی نخواهد بود و گزینه مناسب را انتخاب خواهند کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دولت صنعا وابسته به جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: اقدامات تازه اشغالگران در استان المهره و دو جزیره سقطری و میون ناقض قوانین بین‌المللی بوده و مردم یمن را تحریک می‌کنند.

بنابر گزارش المیادین، همچنین دولت صنعا تاکید کرد: اقدامات مجرمانه اشغالگران عربستانی-اماراتی-آمریکایی در جزایر یمن مستقیما به امنیت ملی یمن و منطقه ضربه می‌زنند اما صبر مردم یمن در برابر این تجاوزات نفرت‌انگیز در جزایر یمنی هرگز طولی نخواهد کشید و ملت یمن گزینه مناسبی را انتخاب کرده و در پیش خواهند گرفت.

دولت صنعا در ادامه نیز هشدار داد: هر شرکتی که اقدام به امضای توافقنامه‌ای با مزدوران دشمن کند، تمامی اقدامات قانونی علیه‌اش اتخاذ خواهند شد.

هشام شرف، وزیر خارجه دولت صنعا چند روز قبل با تاکید بر مخالفت یمن با اقدامات غیرقانونی که امارات در خاک این کشور و جزایرش انجام می‌دهد، خطاب به امارات اظهار کرد: اگر خاک و جزایر ما را ترک نکنید، به زودی شعله‌های آتش به شما خواهند رسید.

هشام شرف در ادامه تاکید کرد: آنچه امارات در دو جزیره سقطری و میون انجام می‌دهد، بر خلاف قوانین بین‌المللی است و نمی‌توان در برابر آن ساکت ماند.

محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله نیز گفت: امارات در امان نیست زیرا برخی مناطق یمن را اشغال کرده و احتمال دارد هر لحظه هدف قرار بگیرد.

پیشتر امارات در جزیره میون یمن که مشرف به تنگه باب المندب است، یک باند برای فرود هواپیماهای نظامی و چند ساختمان نظامی را احداث کرده بود.

برخی گزارش‌های رسانه‌ای همراه با هشدارهای قبلی یمن حاکی از تلاش امارات برای آوردن رژیم صهیونیستی به جزیره سقطری در اقیانوس هند در مقابل سواحل جنوبی یمن هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما