نیاز به ۱۲۰ میلیون دوز برای واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت ایران

۵ واکسن ایرانی کرونا به مرحله نهایی رسید

کدخبر: 416473
اقتصاد نیوز : سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: با تلاش محققان کشور، تا امروز حداقل ۵ واکسن به مرحله کارآزمایی نهایی بالینی رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، کیانوش جهانپور (سخنگوی سازمان غذا و دارو) گفت: با تلاش محققان کشور، تا امروز حداقل ۵ واکسن به مرحله کارآزمایی نهایی بالینی رسیده است.

 

وی ادامه داد: واکسن‌های پاستور و کووایران برکت به نتایج موفقیت‌آمیزی در فازهای یک و ۲ رسیده‌اند و این امید را ایجاد کرده که حداقل در گام اول به صورت زودهنگام برای تزریق به داوطلبان مجوز صادر شود. احتمال اینکه این اتفاق بیفتد زیاد است. در این صورت شاهد آن خواهیم بود که واکسن‌های ایرانی جزو ۷ واکسن دنیا خواهند بود که مجوز گرفته‌اند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ما کشور بزرگی هستیم و چون باید حداقل ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسینه شوند تا ایمنی نسبی جمعیت ایجاد شود، به ۱۲۰ میلیون دوز واکسن نیاز داریم. به همین دلیل، علاوه بر تولیدات داخل که تا آخر تابستان به ۵۰ میلیون دوز خواهد رسید، بخشی هم کماکان باید از محل واردات تأمین شود.

جهانپور با اشاره به تقاضای کشورهای اروپایی و آسیایی برای واکسن ایرانی افزود: با توجه به نتایج و کیفیت خوب واکسن‌های تولید داخل و نیز کمبود تولید واکسن در دنیا، با تأمین مواد اولیه و بعد از تأمین نیاز داخلی، صادرات واکسن می‌تواند در دستور کار قرار بگیرد.

تیتر یک
  • فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را به‌روزرسانی کرد؛

    اقتصادنیوز: بانک فدرال انتظارات تورمی خود را افزایش داده و انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما