روستای بریز لارستان قرنطینه شد

هشدار؛ جولان کرونای انگلیسی و آفریقایی در این استان

کدخبر: 416552
اقتصاد نیوز : روستای بریز از توابع بخش مرکزی لارستان استان فارس این روزها محلی برای جولان ویروس جهش یافته آفریقایی وانگلیسی شده و با تصمیم دانشکده علوم پزشکی و ستاد مدیریت کرونا و همچنین مسئولان محلی این روستا تا اطلاع بعدی قرنطینه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: تنها در آزمایش‌های صورت گرفته در روز سه شنبه یازدهم خرداد ۱۴۰۰ ابتلای هشت نفر به کرونای آفریقایی و انگلیسی در این روستا تایید شد.

وحید یگانه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این هشت مورد چهار نفر به کرونای جهش یافته انگلیسی و چهار نفر به کرونای آفریقایی مبتلا شده اند.

وی ادامه داد: جزئیات این تصمیم و قرنطینه شدن نیز به مردم روستای بریز اعلام شده و هرگونه ورود و خروج به این روستا و انجام مراسم و آیین های عبادی و سیاسی در این روستا نیز تعطیل شده است.

معاون بهداشتی دانشکده علم پزشکی لارستان اضافه  کرد:‌ هشتم خردادماه جاری نیز یک نفر به کرونای جهش یافته آفریقایی در این روستا مبتلا شده بود.

یگانه ادامه داد: فرد مبتلا در این شهرستان یک خانم۶۱ ساله ای بود که با سابقه بیماری دیابت و علائم سردرد و سرفه به واحد واگیر معاونت بهداشتی مراجعه کرد که آزمایش پی سی آر  انجام گرفت و به آزمایشگاه مرجع شیراز ارسال شد که پس اعلام نتیجه آزمایش مشخص شد که این شخص به کرونای آفریقایی مبتلا شده است.

وی گفت: با توجه به سرعت سرایت این نوع از ویروس کرونا، از اهالی روستای بریز درخواست می کنیم که از رفت و آمد خانوادگی به شدت اجتناب و همکاران بهداشتی را در قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناک یاری کنند.

یگانه گفت: با توجه به قرنطینه شدن روستای بریز لارستان و افزایش تعداد مبتلایان به ویروس جهش یافته از اهالی منطقه لارستان که در استان هرمزگان و به ویژه شهرهای قشم و درگهان شاغل هستند درخواست می کنیم که از سفر به لارستان تا سفید شدن اوضاع استان هرمزگان پرهیز کنند.

وی بیان کرد: قرابت های عاطفی و نیز ارتباطات و مراودات اجتماعی ریشه دار با استان هرمزگان به عنوان یکی از مناطق بحرانی و با قرمز کرونای جهش یافته آفریقایی و هندی، از چالش های اساسی و محلی برای جولان دادن و شیوع دوباره و افزایش مبتلایان به این ویروس در شهرهای جنوبی فارس بویژه لارستان شده است.

البته این تجربه تلخ یکبار در خصوص کویید ۱۹ دامن لارستان و شهرهای جنوبی فارس را گرفته بود و وقتی موج گسترده کرونا در تیرماه ۹۹به هرمزگان رسید همان مواقع نیز دانشکده علوم پزشکی لارستان و ستاد مدیریت کرونا هشدار جدی نسبت به ورود این ویروس  به مناطق جنوبی فارس دادند که این هشدارها چندان جدی گرفته نشد و لارستان نیز با پیک سنگین و موج فزاینده کرونا مواجه شد.

 به لحاظ رنگ بندی کرونایی لارستان در وضعیت نارنجی است.

 یگانه همچنین با اشاره به تزریق واکسن کرونا گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۶۹۸ دوز واکسن به جمعیت تحت پوشش و گروه های هدف در شهرستان های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی شامل لارستان، خنج و اوز تزریق شده است.

"بریز" روستایی از توابع بخش مرکزی لارستان در استان فارس و فاصله آن تا شهر لار  ۴۵ کیلومتر است.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر ، در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما