این کشور واکسن رایگان به گردشگران خارجی می‌دهد

کدخبر: 417081
اقتصاد نیوز : ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه می‌خواهد با ارائه واکسن کرونای اسپوتنیک به طور رایگان به خارجیان «گردشگری واکسن» را در این کشور تشویق کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین به نقل از بیزنس اینسایدر پوتین در مصاحبه‌ای با مسکوتایمز در حاشیه «اجلاس اقتصادی بین‌المللی سنت‌پترزبورگ» گفت: «اکنون بسیاری از بازرگانان و روسای شرکت‌ها برای به دست آوردن واکسن بر ضد کروناویروس به روسیه می‌آیند.»

او افزود که قصدش این است «بتوان شرایط را برای شهروندان خارجی که به روسیه می‌آیند طوری سازماندهی کرد که بر اساسی تجاری آنها را واکسینه کرد.»

«بنیاد سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، سازمانی که تامین مالی و تبلیغ واکسن کرونای اسپوتنیک V را انجام می‌دهد، در یک پست توئیتری نوشت که تا ژوئیه ۲۰۲۱ (تیر) گردشگری واکسن را به راه می‌اندازد.

Putin

روسیه واکسن اسپوتنیک V ساخت خودش را تبلیغ می‌کند، اما این واکسن روند بازبینی این واکسن در سازمان جهانی بهداشت و آژانس دارویی اروپا هنوز ادامه دارد. واکسن اسپوتنیک V یک واکسن از نوع «واکسن‌های ناقل ویروسی» شبیه به واکسن انگلیسی آسترازنکا و واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون است.

مسکو تایمز می‌گوید روسیه در حال حاضر روزانه ۹۰۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ گزارش می‌دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما