راهکار جوانترین کاندیدای انتخابات برای جلوگیری از واردات بی رویه

کدخبر: 417156
اقتصادنیوز : قاضی زاده هاشمی در مناظرات انتخابات گفت: ما یک طرحی آماده کرده ایم تا زنجیره تولید را به مدیران زنجیره تامین بسپاریم تا از مواد اولیه و معدن و واردات گرفته تا سفره مردم، یک مجموعه آن را مدیریت بکند و آن مجموعه در مقابل دولت پاسخگو باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازخبرآنلاین، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوالی درباره جلوگیری از واردات بی رویه گفت:

ما الان متاسفانه شاهد مافیای بزرگ و در هم تنیده واردات هستیم که با برخورداری از رانت های مختلف مثل مجوز، ارز ارزان و انحصار واردات تولید را تهدید می کنند. یک دولت مسئول و خوب باید هدف اولیه اش حمایت از تولید و اشتغال باشد.

مکانیسم تعرفه گذاری در اختیار دولت است اما راه های دیگری هم به وجود آمده تا وارادت انجام  شود و تولید تهدید شود مثل قاچاق از مبادی رسمی. همچنین این که ما آمده ایم ارز ارزان قیمت را در مقابل تولید داخلی در اختیار وارد کننده قرار داده ایم و باعث اشکال در تولید شده ایم.

مثلا در فصل تولید برنج و هنگامی که موقع برداشت محصول می رسد، اجازه واردات برنج می دهیم.

دولت مسئول نباید اجازه کاهش کالا در بازار را بدهد و باید مقدار کمی واردات را انجام بدهد تا بازار تامین بشود.

ما یک طرحی آماده کرده ایم تا زنجیره تولید را به مدیران زنجیره تامین بسپاریم تا از مواد اولیه و معدن و واردات گرفته تا سفره مردم، یک مجموعه آن را مدیریت بکند و آن مجموعه در مقابل دولت پاسخگو باشد. نه این که به یک مجموعه واگذار کنیم و این مجموعه هم پاسخ گو نباشد و خود قاچاق را سازماندهی کند، این روندی است که الان در حال رخ دادن است و مثال آن، مسئله سیگار است. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما