جزئیات دیدار ظریف با نماینده ویژه افغانستان

کدخبر: 417775
اقتصاد نیوز : ژان آرنو نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در راس هیئتی جهت رایزنی در خصوص آخرین تحولات در افغانستان به کشورمان سفر کرده است در دیدار با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان تحولات اوضاع در افغانستان را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، وزیرخارجه کشورمان امروز با نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

ژان آرنو نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در راس هیئتی جهت رایزنی در خصوص آخرین تحولات در افغانستان به کشورمان سفر کرده است در دیدار با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان تحولات اوضاع در افغانستان  را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

دکتر ظریف در این دیدار با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص افغانستان بویژه صلح و امنیت در این کشور و همچنین روند صلح تحت مدیریت افغان ها، حمایت کشورمان از انجام گفتگو های بین الافغانی و همچنین حفاظت از دستاوردهای مردم افغانستان طی سال های گذشته خصوصا در زمینه حقوق اساسی مردم این کشور را مورد تاکید قرار داد.

در این ملاقات ژان آرنو با توجه به اهمیت نقش همسایگان و ذکر این موضوع که بعد از انتصاب به این پست سفر خود را به منطقه از ایران آغاز کرده است، اظهار داشت مشکل افعانستان از طریق اقدامات دسته جمعی قابل حل است و محور تلاشهای وی یافتن راهی برای این همکاری جمعی است.

در دیدر ظریف با نماینده ویژه افغانستان چه گذشت؟

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما