اعتراضات بحرینی‌ها در پی شهادت یک زندانی سیاسی مبتلا به کرونا

کدخبر: 418445
اقتصاد نیوز : پس از شهادت یک زندانی سیاسی بحرینی در اثر ابتلا به ویروس کرونا، روز جمعه بار دیگر اعتراضات برای آزادی زندانیان سیاسی در مناطق مختلف این کشور برپا شدند.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایسنا،  طبق گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های مختلف صدها شهروند بحرینی جمعه در محکومیت شهادت "حسین برکات"، زندانی سیاسی ۴۸ ساله این کشور در اثر ابتلا به بیماری کرونا بار دیگر به خیابان آمدند.

 سایت الحره گزارش داد، روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز تظاهرات اعتراضی در بحرین برگزار شد.

دولت بحرین نیز شهادت برکات در اثر کرونا را تایید کرده است.

اعتراضات در روستای الدیه در نزدیکی شهر منامه، پایتخت این کشور متمرکز بود و تظاهرکنندگان راه‌ها را مسدود کرده و تعدادی لاستیک خودرو آتش زدند، در ادامه درگیری‌هایی میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی بحرین که برای متفرق کردن آنها آمده بودند، شکل گرفت.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن تصاویری از برکات، حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین را مسؤول قتل او دانسته و شعارهایی نیز علیه‌ رژیم آل خلیفه سر دادند.

بحرینی‌ها مارس گذشته اعتراضاتی را برای آزادسازی زندانیان سیاسی جهت نجات آنها از بیماری کرونا به راه‌ انداختند که آن اعتراضات در آوریل به اوج خود رسیدند.

منامه اخیرا محدودیت‌هایی را برای تجمع‌ها تعیین کرده و برای جلوگیری از شیوع کرونا برگزاری هرگونه تجمع عمومی را ممنوع اعلام کرد.

طبق بیانیه وزارت کشور بحرین، برکات سال ۲۰۱۵ همراه با ۱۳۸ تن دیگر در پرونده "گردان‌های ذوالفقار" به اتهام "ارتکاب جنایات تروریستی" در بحرین بازداشت شد. دادگاه برای او حکم حبس ابد و نیز سلب تابعیت را صادر کرد. علی برکات، پسر ۱۶ ساله او که ژانویه ۲۰۱۴ بازداشت شده و به ۲۲ سال زندان محکوم شده است، با یک پابند الکترونیکی از زندان آزاد شد تا بتواند در مراسم تدفین پدرش شرکت کرده و پس از آن به زندان بازگردد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما