اظهارات وزیرخارجه آلمان درباره مذاکرات وین

کدخبر: 418626
اقتصاد نیوز : هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان بر لزوم به خرج دادن ''انعطاف و عمل گرایی'' در روند مذاکرات احیای توافق هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز شنبه در گفت و گو با این خبرگزاری درباره روند مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین گفت: موضوع انعطاف و عمل گرایی از سوی تمامی طرف های مذاکرات است. 

رویترز گزارش داد، ماس ادامه داد: بهانه تراشیدن برای زمان خریدن به نفع کسی نیست. 

اظهارات ماس در پی این مطرح می شود که مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته‌ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است. 

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می کنند. 

براساس این گزارش، اقدامات لازم برای احیای توافق هسته‌ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند. 

ایران خواستار لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تاکنون بیان کرده آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما