واکسن روسی کرونا باعث ناباروری می‌شود؟

کدخبر: 419105
اقتصاد نیوز : آژانس فدرال دفاع از حقوق مصرف کننده روسیه می‌گوید: واکسن‌های روسی علیه ویروس کرونا آزمایش‌های لازم را برای ارزیابی تأثیر آنها بر توانایی فرزندآوری گذرانده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، آژانس فدرال دفاع از حقوق مصرف کننده روسیه می‌گوید: واکسن‌های روسی علیه ویروس کرونا آزمایش‌های لازم را برای ارزیابی تأثیر آنها بر توانایی فرزندآوری گذرانده‌اند.

تاس گزارش داد، این آژانس امروز در وب سایت خود گزارش داد که هیچ پیامد منفی مشخص نشده است. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر واکسنی  از جمله واکسن کرونا ویروس، می‌تواند بر باروری زنان یا مردان تأثیر بگذارد. واکسن‌های ویروس کرونا آزمایش های لازم را برای ارزیابی اثر بر باروری، در درجه اول بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام داده‌اند. 

این آژانس همچنین تصریح کرد که پس از واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، نباید از بارداری اجتناب شود و  توضیح داد که هیچ یک از واکسن‌های کووید ۱۹ بر DNA انسان تأثیر نمی‌گذارد و با آن ارتباط برقرار نمی‌کند.

«اسپوتنیک وی»، «ای‌پی‌واک کرونا»، «کوویواک» و «اسپونتیک لایت» اسامی واکسن‌های روسیه است که هر کدام در بازه زمانی مختلف توسعه یافته و به تأیید رسیده است.

سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه (روس‌پاترب‌نادزور) در زمینه تأمین نظارت و کنترل بر رفاه و حقوق مصرف کننده و حمایت از شهروندان روسیه فعالیت می‌کند. این سازمان مستقیماً به دولت  روسیه گزارش می‌دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما