لوازم آرایشی این گونه جان مصرف کنندگان را می گیرند

کدخبر: 422393
اقتصادنیوز : دانشمندان در مطالعه‌ای نشان دادند که بیش از نیمی از لوازم آرایشی، سرطان زا هستند.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دیلی‌میل، در یک تحقیق صورت گرفته هشدار داده شد که بیش از نیمی از مواد آرایشی معروف مانند رژ لب و ریمل مژه و ابرو حاوی مواد شیمیایی سمی است که باعث بیماری‌هایی از جمله سرطان می‌شود.

یکی از این مواد شیمیایی سمی، پلی و فلوروآرکیل (PFAS) است که به طور ویژه ای در مواد آرایشی تولید شده به کار رفته است. مواد پلی و فلوروآرکیل، مواد شیمیایی هستند که توسط انسان ها تولید شده و در چندین صنعت در سراسر جهان از جمله ساخت لوازم آرایشی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

 در مطالعه ثابت شده است که اکثر مواد شیمیایی سرطان زا یا سمی هستند و نباید از آنها در تولیدات مواد مصرفی انسان ها استفاده کرد.

دانشمندان این مطالعه روی بیش از ۲۰۰ ماده آرایشی پرفروش در آمریکا و کانادا آزمایش کردند و میزان بالایی از فلوروآرکیل در آنها مشاهده کردند.

در تحقیقات گذشته نشان داده شد که  مواد پلی و فلوروآرکیل را با طیف وسیعی از مسائل بهداشتی از جمله سرطان کلیه، فشار خون بالا و بیماری تیروئید مرتبط است.

محققان دانشگاه نوتردام اضافه کردند که همچنین خطر اضافی آلودگی محیطی در ارتباط با تولید و دفع این محصولات وجود دارد که می‌تواند افراد بیشتری را تحت تأثیر قرار دهد.

 

تیتر یک
  • تکمیل مثلث سیاسی دولت سیزدهم؛ شمخانی،امیرعبداللهیان و وحیدی

    اقتصاد نیوز: از قرار معلوم ستاد سیاسی کابینه ابراهیم رئیسی تکمیل شد و او درباره متصدیان سه ضلعی سیاسی و امنیتی دولت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما