واکنش جورج بوش به خروج آمریکا از افغانستان

کدخبر: 426265
اقتصاد نیوز : جورج بوش به خروج آمریکا از افغانستان واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، بوش بدون در نظر گرفتن نقش تصمیماتش در ویرانی افغانستان در مصاحبه با دویچه وله گفت: خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان اشتباه است زیرا بسیاری از مردم از جمله زنان و دختران از دست طالبان در رنج خواهند بود.

وی ادامه  داد : این خروج فکر می کنم عواقب بد و باورنکردنی خواهد داشت من و لورا [همسر بوش] وقت زیادی را با زنان افغان گذراندیم آنها می ترسند، من می ترسم زنان و دختران افغان صدمات غیرقابل توصیفی را متحمل شوند.

بوش در سال ۲۰۰۱ به بهانه مبارزه با تروریسم و دستگیری اسامه بن لادن رهبر گروه تروریستی القاعده به افغانستان حمله کرد برخی از کشورها بویژه انگلیس متحد اصلی ایالات متحده در این حمله و اشغال بود و از آغاز آماده‌سازی برای حمله، از اقدامات آمریکا پشتیبانی کرد.

با گذشت حدود دو دهه از اشغال افغانستان توسط نیروهای آمریکا، دولت جو بایدن با توجه به شکست و ناکامی در دستیابی به اهداف  و سناریوی استراتژیست های ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن تبعات اشغال و برای برون رفت از مردابی که از خشونت و خون ایجاد شده، تا ماه های آینده به طور کامل از افغانستان خارج شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما