بیانیه آمریکا درباره بازگشت به برجام

کدخبر: 426673
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای مدعی شد ایالات متحده همچنان برای بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای با ایران تلاش خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره بازگشت به برجام مدعی شد: همچنان برای بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای با ایران تلاش می‌کنیم.

الجزیره گزارش داد، وزارت خارجه آمریکا همچنین مدعی شد: اگر توانستیم به توافق هسته‌ای بازگردیم با اتکا به آن با دیگر نگرانی‌ها برخورد خواهیم کرد.

همزمان وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی درباره برنامه هسته‌ای ایران نوشت که طی سال گذشته ایران در توانایی خود برای انباشت اورانیوم پیشرفت قابل توجهی داشته است و این امر تلاش دولت بایدن را برای احیای توافق ۲۰۱۵ پیچیده‌تر و با چالش‌های فراوانی روبه‌رو کرده است.

پیش از این نیز واشنگتن تایمز نوشت سران رژیم صهیونیستی در جریان سفر اخیر نمایندگانی از دو حزب کنگره آمریکا به قدس اشغالی، آن‌ها را برای مخالفت با بازگشت به برجام، تحت فشار قرار داده است تا از تلاش جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، برای این منظور حمایت نکنند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در ماه آوریل، ۲۷ سناتور حزب دموکرات سنا از تلاش‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، برای بازگشت دوباره به توافق هسته‌ای ایران در مذاکرات غیرمستقیم حمایت کردند.

اما «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (جمعه) در ششمین سالگرد حصول برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) بر احیا و بازگرداندن این توافق (برجام) به مسیر اصلی خود تاکید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما